У Житомирі вшанували учасників бойових дій на території інших держав

26af1115 лютого минає 26-та річниця з дня виведення радянських військ із території Афганістану. Через горнило війни, що тривала неповні 10 років, пройшло понад 160 тисяч українців.2378 наших земляків загинули, 60 вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон.

 

26af5

Сьогодні ветерани Афганської війни, незважаючи на рани, біль, хвороби, соціальні негаразди, продовжують займати активну життєву позицію. Близько тисячі з них воюють за цілісність України на Сході держави, 92 загинули в ході АТО, багато стали волонтерами і в силу можливостей підтримують українських захисників.

26af4

У Житомирі воїни-інтернаціоналісти, їх рідні та близькі зібралися та пройшли урочистою ходою від Будинку правосуддя до пам’ятного знака «Чорний тюльпан», де відбулася панахида за загиблими та жалобний мітинг.

26af9

Перед учасниками мітингу виступили голова Житомирської міської спілки воїнів-інтернаціоналістів Юрій Панасюк, голова обласної спілки ветеранів афганської війни Павло Ментов, голова облдержадміністрації Сергій Машковський, голова обласної ради Віталій Француз.

26af8

Віталій Француз відзначив, що держава залишається у боргу перед учасниками бойових дій, адже досі не виконала всі зобов’язання: і щодо лікування, і щодо забезпечення житлом, і щодо надання пільг. «Всі ці 26 років, що минули від часу виведення військ, ми не думали, що війна може прийти на нашу землю. Але це сталося. Віримо, що незабаром і ця війна, що йде на Сході України, закінчиться і всі воїни-захисники отримають від держави те, що їм належить по праву».

26af10

Пам’ять про загиблих воїнів вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знака.

26af2

26af6

26af3

Прес-служба обласної ради

Останнє оновлення: Неділя, 15 лютого 2015, 14:52

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr