На Житомирщині обговорили перспективи розвитку музейної справи

MuzeiВикористання інноваційних технологій у функціонуванні музеїв області, поглиблення їх комунікаційного потенціалу, привернення уваги широкого кола громадськості до проблем краєзнавства обговорювали учасники Всеукраїнської науково-краєзнавчої експедиції «Музейне краєзнавство Житомирщини: суспільно-інтеграційні тенденції та комунікаційні інновації»,  яка відбулася 22-23 квітня в Житомирі.

 У рамках виїзної експедиції провідні українські експерти, краєзнавці, історики, археологи, фахівці музейної справи відвідали провідні музеї області, застрілися з активістами наукової та краєзнавчої еліти краю, представниками органів влади та органів місцевого самоврядування.

До обговорень музейної тематики долучився перший заступник голови обласної ради Володимир Арешонков. Під час презентації краєзнавчих видань Національної спілки краєзнавців України в літературно-меморіальному музеї Володимира Короленка відділу обласного краєзнавчого музею, він, зокрема, сказав: «Житомирщина може пишатися багатьма унікальними в Україні музеями, які містять універсальні експонати, ототожнюють особливість нашого краю та самобутню старожитню етнокультуру древлян-поліщуків. Гості Житомира вважають за честь відвідати музей космонавтики та експозицію «Космос» - єдині такого типу в нашій країні музейні комплекси. Цікавою та змістовною є музейна мережа Бердичева,  Житомирського, Попільнянського та інших районів області». Володимир Арешонков також зазначив, що обласна рада фінансово підтримує музейні заклади комунальної сфери. Зокрема, 1,2 млн. грн. з обласного бюджету спрямовано на спорудження нового приміщення обласного краєзнавчого музею, надаються кошти на розвиток музею космонавтики, Музею Володимира Короленка та інших. Заплановані видатки на подальший період. Депутати обласної ради підтримують краєзнавчий рух. З цією метою в області запроваджено обласну краєзнавчу премію. З обласного бюджету виділяються кошти на видання книг краєзнавчої тематики.         

У ході обговорень під час огляду музейних експозицій, «круглих столів», тематичних нарад учасники експедиції говорили про необхідність збереження та примноження культурної, духовної та рекреаційної спадщини України та Житомирщини, оновлення підходів до функціонування музею як соціокультурного інституту, можливості меморіальних музеїв у контексті сучасних тенденцій соціалізації їх змісту.

Серед учасників Всеукраїнської науково-краєзнавчої експедиції до Житомира були голова національної спілки краєзнавців України, член-кореспондент НАН України Олександр Реєнт, заступник голови Національної спілки краєзнавців Руслана Маньковська, перший заступник головного редактора журналу «Краєзнавство» Олег Бажан, голова правління Вінницької обласної організації НСКУ Сергій Гальчак, голова правління Житомирської обласної організації НССКУ Лариса Грузька та інші.

Довідкова інформація. Діючу мережу музеїв Житомирської області представляють 36 музеїв. Серед них – Державний музей коштовного та декоративного каміння в смт Володарськ-Волинського, 4 обласних музеї з відділами, 2 муніципальні музеї (Бердичів, Новоград-Волинський), 19 музеїв районного підпорядкування, 2 корпоративних музеї та 1 приватний  музей.

Сьогодні у фондах музеїв державного, обласного та комунального підпорядкування зберігається більше 152 тисяч предметів основного фонду та майже 34 тисячі науково-допоміжного. Загалом основний фонд цих музеїв протягом останнього року поповнився на 1 723 предмети.

Основний фонд народних музеїв нараховує 50 тисяч музейних експонатів (450 із них унікальні).   

Прес-служба обласної ради

Останнє оновлення: Четвер, 24 квітня 2014, 10:48

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr