Вони пройшли через пекло Афганської війни і залишилися мужніми, жертовними та щиро відданими синами рідної Вітчизни – Йосип Запаловський

afchy1
afchy2
afchy3
afchy5
afchy6
afchy7
afchy8
afchy9

У місті Чуднові 14 лютого, напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, було велелюдно. Тут зібралися ветерани Афганської війни з Чуднівського, Романівського, Любарського, Червоноармійського та Житомирського районів, їхні рідні та близькі, а також представники місцевої громади та влади – аби вшанувати подвиг своїх побратимів, які виконували свій військовий інтернаціональний в Республіці Афганістан. Вони поклали квіти до підніжжя пам’ятнику загиблих воїнів-інтернаціоналістів у центрі містечка, провели жалобний мітинг-реквієм та взяли участь в урочистому зібранні у районному будинку культури, приуроченому 25-тій річниці від дня виведення радянських військ з території Афганістану після 10-річної кривавої війни. У заходах з нагоди такої події брав участь і голова обласної ради Йосип Запаловський.

«Чверть століття минуло відтоді, як останні солдат покинув поле бою Афганської війни, але вони і досі пекучим болем озивається в наших серцях. Через горнило воєнних випробувань пройшло більш 5 тисяч жителів області, з яких 131 не повернувся. 800 стали інвалідами. Більше сотні померли від отриманих травм. Це гіркі втрати. Ми шануємо їхній подвиг, цінуємо хоробрість, надійність, благородство, щиру відданість рідній Вітчизні кожного, примножуємо славу та пам’ятаємо про полеглих», – сказав на зібранні голова обласної ради. Він подякував воїнам-інтернаціоналістам за героїзм, натхнення та повсякчасну готовність прийти на допомогу, самовіддано служити Україні та рідній Житомирщині.

Особливі слова подяки Йосип Запаловський висловив народному депутату України по 67 округу Віктору Развадовському, з ініціативи і за сприяння якого щороку відбуваються такі зустрічі бойових побратимів в одному з районів області. Голова обласної ради зауважив, що Віктор Развадовський час свого часу пройшов дорогами Афганської війни, а сьогодні активно допомагає родинам колишніх воїнів-афгансцям долати їхні життєві проблеми. За вагомі заслуги перед жителями краю голова обласної ради вручив народному депутату України, першому заступнику голови Комітету Національної безпеки і оборони генералу-лейтенанту міліції Віктору Развадовському найпочесніший в області нагрудний знак - «Честь і слава Житомирщини».

Йосип Запаловський також наголосив, що в 2014 рік Президентом України проголошено Роком учасників бойових дій на території інших держав, а тому увага з боку суспільства та держави посилиться. Він нагадав, що саме з метою об’єднання зусиль влади та громади в цьому напрямку Житомирська обласна рада, Житомирська облдержадміністрація та Житомирська обласна спілка ветеранів афганської війни підписали Меморандум про взаємодію та співробітництво, яким закріпили свої прагнення створювати всі умови для повноцінної життєдіяльності ветеранів Афганської війни, дбати про їх належний фізичний та психологічний стан, поліпшення добробуту їх родин, доглядати пам’ятники, місця поховання героїв тощо. Виконання цього документу під постійним контролем органів місцевого самоврядування, територіальних громад.

З вітальним словом до учасників зустрічі звернувся народний депутат України Віктор Развадовський. Групі колишніх воїнів-афганців він вручив святкові нагороди.

У заходах брали участь керівники Чуднівського, Ромавніського, Любарського, Червоноармійського та Житомирського районів, Чуднівський міський голова Іван Розвадовський, голова Житомирської обласної Спілки ветеранів Афганської війни Павло Ментов, сільській голови Чуднівського району.

Святкового настрою учасникам зібрання додав виступ відомого українського гурту «Контингент».

Прес-служба обласної ради

 

 

Останнє оновлення: П'ятниця, 14 лютого 2014, 16:41

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr