Верховна Рада України продовжуватиме всебічно співпрацювати з органами місцевого самоврядування

IMG 3284

Голова обласної ради Йосип Запаловський 5 лютого взяв участь у робочій нараді для голів обласних рад, Голови Автономної Республіки Крим, Севастопольської та Київської міських рад при Голові Верховної Ради України.

Володимир Рибак наголосив на тому, що у державі триває робота з упровадження реформ. Одним із головних завдань він назвав децентралізацію влади і фінансової системи. У цьому контексті керівник парламенту повідомив, що за підсумками роботи у першому кварталі цього року планується внесення змін до закону про Державний бюджет. «Давайте разом змінювати ситуацію, – звернувся Володимир Рибак до учасників наради. – Справ багато, але спільними зусиллями ми зможемо реалізувати всі поставлені завдання».

Серед головних напрямів співпраці Верховної Ради України та органів місцевого самоврядування Голова Верховної Ради назвав узгодження позицій щодо вдосконалення законодавства в галузі місцевого самоврядування, його фінансового та нормативного забезпечення.

З цією метою керівник парламенту запропонував представникам місцевого самоврядування вносити керівництву Верховної Ради, профільним комітетам та Конституційній асамблеї пропозиції щодо удосконалення положень Конституції в частині місцевого самоврядування, регіональної політики, адміністративно-територіального устрою.

Володимир Рибак також повідомив, що парламент планує залучати представників органів місцевого самоврядування до участі в діяльності робочих груп з підготовки законопроектів. «Думаю, доцільно буде також запрошувати голів відповідних обласних рад, державних адміністрацій на засідання комітетів Верховної Ради України, де розглядатимуться питання, що безпосередньо стосуються певного регіону, – сказав він. – Потрібно, щоб народні депутати чітко знали проблеми кожного регіону і піднімали ці питання на законодавчому рівні».

Голова Верховної Ради наголосив на необхідності розробки спільних підходів щодо фінансового забезпечення пріоритетних потреб місцевого самоврядування при внесенні змін до Державного бюджету України на поточний рік та формуванні проекту бюджету на наступний рік. При цьому він звернув увагу на першочерговість фінансування на місцевому рівні таких найважливіших галузей, як медичне забезпечення, освіта, соціальний захист.

Керівник парламенту звернувся до представників органів місцевого самоврядування з проханням всіляко сприяти на місцях діяльності народних депутатів України, зокрема, при проведенні виїзних засідань комітетів Верховної Ради, напрацюванні узгоджених пропозицій до законопроектів, організації діяльності приймалень народних депутатів, зустрічей з виборцями та в інших заходах.

Прес-служба обласної ради

 

 

 

Останнє оновлення: П'ятниця, 08 лютого 2013, 12:59

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr