Належний санітарний стан територій – спільна справа громади та влади

Prokur

23 листопада в прокуратурі області відбулося засідання колегії, на якій обговорено питання додержання вимог Закону України «Про відходи», іншого законодавства у сфері поводження з відходами та стану прокурорського нагляду на вказаному напрямі. У роботі засідання, яке провів прокурор області Ігор Проценко, взяв участь і виступив перший заступник голови обласної ради Володимир Арешонков.

«Дотримання чистоти та порядку в населених пунктах області, ефективне господарювання та створення умов для безпечної життєдіяльності людини – спільне завдання органів влади та відповідальної громади. Ми разом маємо докласти зусиль, щоб процес поводження з відходами господарської та побутової діяльної людини був контрольований», - підкреслив у виступі Володимир Арешонков. Він поівдомив, що тема наведення чистоти (прибирання узбіч доріг, лісосмуг, упорядкування сміттєзвалищ тощо), зокрема в сільських територіях, організація виробничої діяльності з дотриманням належних норм часто є предметом обговорення у ході навчань та інших зібрань сільських та селищних голів, керівників районних рад; питання екології часто вноситься на розгляд сесій обласної ради, обговорюється на засіданнях постійних комісій тощо. «Ми і далі працюватимемо в цьому напрямку. Щоб не було серйозних екологічних проблем в області», - сказав перший заступник голови обласної ради.

На засіданні колегії проаналізовано стан поводження з відходами, окреслено низку проблем у цій сфері та визначено шляхи їх вирішення.

Довідкова інформація. На даний час на території області розміщено 845 сміттєзвалищ і 4 полігони твердих побутових та виробничих відходів загальною площею понад 630 га, на яких накопичено майже 13 млн. тонн відходів. Неналежний контроль та нагляд у сфері поводження з відходами призводить до збільшення кількості несанкціонованих сміттєзвалищ.

Усього за документами прокурорського реагування внесено 192 подання, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 74 посадові особи, серед них 58 посадових осіб органів контролю. Відшкодовано понад 200 тис грн. збитків.

Прес-служба обласної ради

 

 

 

 

 

Останнє оновлення: Понеділок, 03 грудня 2012, 10:18

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr