На Житомирщині вшанували пам'ять жертв Великої Вітчизняної війни

 

22 червня, у День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні, в Житомирі та в усіх населених пунктах області відбулися жалобні мітинги-реквієми та покладання квітів до пам’ятників, обелісків, монументів.

В обласному центрі у такий скорботний день житомиряни поклали квіти до підніжжя пам’ятника в’язням фашистських концтаборів, меморіального комплексу «Жертвам фашизму»  та до братської могили партизанам і підпільникам в селі Довжик.

 У церемоніях покладання квітів взяли участь керівники області, міста: голова обласної ради Йосип Запаловський, перший заступник голови обласної державної адміністрації Микола Олещенко, заступник голови обласної державної адміністрації Віктор Балюрко, міський голова Житомира Володимир Дебой, громадськість, ветерани війни Великої Вітчизняної війни, учні та студенти.


Звертаючись до жителів Житомира, ветеранів війни, голова обласної ради Йосип Запаловський, зокрема, наголосив: «22 червня – особливий день у нашій історії: розпочалася одна із найкривавіших та найжорстокіших воєн – Велика  Вітчизняна. Житомирщина однією з перших областей прийняла на себе удар ворога. За сорок місяців війни фашистські окупанти спалили сотні сіл нашого краю, зруйнували міста, вбили, закатували понад 320 тисяч мирних жителів області, відправили на примусові роботи 17,5 тисяч земляків.

Але ми не скорилися. У виснажливих боях за кожний населений пункт Житомирщини стояли до останнього подиху життя. І здобули омріяну Перемогу! Велику Вітчизняну війну по праву називають всенародною та справедливою. Адже подвиг багатьох тисяч людей, проявлений у перші дні кривавих боїв 1941-го, започаткував упевнений шлях до переможного травня  1945-го. Сьогодні весь світ завдячує нашому народу за нескореність, мужність та героїзм тих років».  

Йосип Запаловський також зазначив, що завдання сучасників – дослідити місця, де поховані герої, встановити їхні імена і віддати їм належні почесті. «Наш святий обов’язок – уважно ставитися до ветеранів Великої Вітчизняної війни і докладати максимум можливого для того, щоб забезпечити їм комфортне та гідне життя», сказав голова обласної ради.   

Він побажав ветеранам Великої Вітчизняної війни міцного здоров’я активного довголіття, затишку душах та серцях.

 Додаткова інформація. В Житомирській області і 124 військові кладовища, майже півтори тисячі братських могил, понад 2 тисячі одиноких військових могил, майже 60 меморіальних комплексів, 705 скульптурних архітектурних споруд.

 

Прес-служба обласної ради

 


Останнє оновлення: П'ятниця, 10 серпня 2012, 14:16

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr