За досвідом роботи місцевого самоврядування – у Попільнянський район

 

На базі Попільнянської районної ради 22 травня відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради. Його провів голова Житомирської обласної ради Йосип Запаловський. У роботі Координаційної ради взяли участь: заступник голови обласної ради Михайло Чигир, голова Попільнянської районної ради Микола Котелянець, голова Попільнянської райдержадміністрації Ігор Погребенник, голови районних рад, міські голови області, а також деякі сільські голови Попільнянського району.

 

Відкриваючи пленарне засідання Координаційної ради, голова обласної ради повідомив, що місцем його проведення Попільнянський район обрано не випадково. У районі достатньо потужне місцеве самоврядування, накопичено кращий в області досвід самоорганізації населення, у тому числі в сільських глибинках. Як результат – території більшості із 32 сільських рад району охайні, прибрані, в населених пунктах – розвинена соціальна інфраструктура, впорядковані дороги, зроблено вуличне освітлення. «Місцеві жителі небайдужі до стану свого життєвого середовища, активно ініціюють його облаштування, і досягають позитивних результатів», - наголосив Йосип Запаловський. Він також відзначив високий рівень роботи самоврядних структур району, професіоналізм та сумлінність сільських, селищних голів, організованість депутатського корпусу районної та сільських рад.   

У ході пленарного засідання розглянуто ряд важливих для роботи місцевого самоврядування області питань. Зокрема, обговорено пропозиції щодо внесення змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування та проекту Закону України «Про органи самоорганізації населення»; створення веб-сайтів районних рад; відбувся обмін досвідом щодо практики проведення сесій районних рад, Єдиного Дня депутата. 

Голова обласної ради також поінформував учасників Координаційної ради про основні напрямки реформи місцевого самоврядування, яка де-факто стартувала в Україні, вручив голові Чуднівської і Житомирської районних рад посвідчення про вступ до Всеукраїнської асоціації обласних та районних рад, а переможцям  ІІІ обласної спартакіади серед збірних команд органів місцевого самоврядування під гаслом «Спорт єднає всіх в одну команду» - дипломи.

У рамках проведення виїзного засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради її учасники побували на території ряду сільських рад. Зокрема, в селі Сокільча відвідали добротні дитячий садок, загальноосвітню школу, побували у місцевій церкві; у селі Попільня ознайомилися з роботою сільської ради, оглянули відреставрований сільський стадіон, у селі Велика Чернявка – ознайомилися з благоустроєм населеного пункту, віддали данину шану полеглим у роки Великої Вітчизняної війни визволителям села; у селі Романівка – оглянули музей-садибу М.Т.Рильського.

 

Прес-служба обласної ради

 


Останнє оновлення: П'ятниця, 10 серпня 2012, 14:16

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr