Обстрілами російських військових зруйновано понад 200 будівель мирних жителів Народицької ОТГ

Обстрілами російських військових зруйновано понад 200 будівель мирних жителів Народицької ОТГ – Житомирська обласна прокуратура документує воєнні злочини

На Житомирщині триває документування воєнних злочинів та розмінування звільнених сіл, яке, за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури, проводять спільні групи у складі  слідчих Управління СБ України в області та Головного управління Нацполіції в області, із залученням вибухотехніків і працівників ДСНС. 

Так, протягом квітня такі роботи проведені у селах Грезля, Давидки, Радча, Нова і Стара Радча та Рубежівка Народицької територіальної громади Коростенського району Житомирщини, що найбільше постраждали від широкомасштабного вторгнення країни-агресора. Оглядами установлено, що артилерійськими обстрілами та ракетно-авіаційними ударами у вказаних населених пунктах зруйновано понад 200 житлових будинків і господарських приміщень, унаслідок чого вони стали непридатними для проживання та користування. 

Наразі виявлено майже 20 потерпілих місцевих жителів, які проживали на окупованій території з перших днів вторгнення. Проводиться кропітка робота із встановлення контаків інших потерпілих від воєнних злочинів жителів цих населених пунктів, які у зв’язку з окупацією змушені були залишити свої домівки.  Документування воєнних злочинів триває, спільною слідчою групою проводяться обстеження на території ще трьох сіл – Вільха, Ровба і Тичків Народицької ОТГ Коростенського району. 

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни збройними силами російської федерації, пов’язаних із застосуванням засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом, пов’язаним з вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України), триває. Процесуальне керівництво здійснює Житомирська обласна прокуратура. Слідство проводять слідчі Управління СБ України в області. 

До уваги: якщо ви стали свідком воєнних злочинів, скоєних збройними силами країни-агресора, фіксуйте та надсилайте докази на спеціально створену платформу за посиланням: https://warcrimes.gov.ua 

Джерело: https://zhit.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=312798

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2