Любарська спеціальна школа: корекційні заняття та спортивні успіхи

любарСтворення корекційно-розвиткового середовища для дітей з особливими освітніми потребами - з такою метою здійснює свою діяльність Любарська спеціальна школа Житомирської обласної ради. У закладі перебуває 78 здобувачів освіти та працює 94 працівника.

Спеціалізація школи – забезпечення  права дітей  із особливими освітніми потребами  на здобуття загальної середньої освіти  з  урахуванням особливостей їх психофізичного розвитку та отримання корекційно-розвиткових послуг. 

У закладі працюють над технологією розвитку особистості, створенням цілісної системи навчання, виховання, корекції; вирішенням питання фізичного вдосконалення та зміцнення здоров’я дітей шляхом комплексного розв’язання педагогічних, медичних та соціальних завдань з урахуванням індивідуальних особливостей дитини в різні вікові періоди.

Корекційно-відновлювальна робота здійснюється на уроках розвитку мовлення, ритміки, лікувальної фізкультури, соціально-побутового орієнтування, а також на кожному уроці з усіх предметів, що викладаються в школі для дітей з вадами розумового розвитку.

Заняття з розвитку мовлення мають корекційний напрямок з урахуванням особливостей дефекту дитини. Логопеди школи проводять групові заняття, коригуючи фонематичні та фонетичні вади, порушення читання і письма.

В школі діє 15 гуртків, 3 спортивні секції та 3 клуби.

Школа пишається спортивними досягненнями своїх учнів, які є призерами чемпіонатів України з легкої атлетики в 1996-2000 р. Учні школи є володарями 4 золотих і 6 срібних медалей Всесвітніх літніх Олімпійських ігор в 1995 р., 2 золотих і 1 срібної медалей чемпіонату Європи в Іспанії в 1999 р. У 2008 р. Учень школи входив у збірну команду України, яка приймала участь в спеціальних Олімпійських іграх у Китаї, а 2 учні приймали участь в чемпіонаті України з легкої атлетики «повір у себе» в 2009 р., де вибороли 3 золотих і 1 бронзову медалі.

Цікаві факти:

  • Випускниця Любарської спецшколи для дітей з особливими освітніми потребами Юлія Шуляр – майстер спорту України Міжнародного класу, член Параолімпійської  збірної команди України з легкої атлетики, неодноразова переможниця і призерка чемпіонів Європи та світу. Параолімпійські ігри (2020 р.) стали дебютними в її кар’єрі. Срібна призерка параолімпійської команди з легкої атлетики, майстриня міжнародного класу Юлія Шуляр отримала почесну державну нагороду від Президента України – орден Княгині Ольги III ступеня.
  • Любарська спецшкола-інтернат – фіналіст II Всеукраїнського конкурсу благодійних проектів «Добро починається з тебе». (м. Київ 2009р.)
  • За високі творчі досягнення в удосконаленні змісту навчально-виховного процесу Національної системи освіти України, за активну участь у ХVI Міжнародній виставці навчальних закладів «Любарська спеціальна школа» відзначена дипломом Міністерства освіти і   науки молоді та спорту України (м. Київ 2013р.)
  • Заклад визнаний переможцем 3 етапу конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу – «Школа сприяння здоров’ю» (2009 р.)

DSC 6285У період з 2019 по 2021 рік у школі було реалізовано проєкт «Корекційний- розвитковий центр Сяйво».

Створений новий освітній простір для учнів 1-4 класів та безпечне і комфортне освітнє середовище.

У майбутньому школа планує розвиватися у наступних ключових аспектах:

  • Школа сприяння здоров’ю.
  • Школа використання новітніх технологій, нового змісту спеціальної освіти.
  • Школа співробітництва педагогів і дітей як результат інноваційної діяльності.
  • Школа постійних творчих пошуків педагогічного колективу.
  • Школа соціальної інтеграції учнів, виховання здорових свідомих громадян України.
  • Школа віри, надії, любові до дітей, глибокої взаємоповаги.

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2