Міністерство охорони здоров'я анонсувало створення Центрів контролю та профілактики хвороб

health2З 1 липня ці центри мають запрацювати у усіх областях України та м. Києві. Нова система громадського здоров’я насамперед направлена на розбудову потужної вертикалі епідемічного контролю в регіонах.

ЦКПХ створюються завдяки об‘єднанню існуючих регіональних потужностей — лабораторних центрів, обласних центрів громадського здоров’я, підрозділів зі статистики та відділів моніторингу та оцінки. Ці центри будуть повністю відповідальні за контроль над хворобами в регіоні — від рутинного моніторингу показників, до прогнозування, виявлення надзвичайних ситуацій, спалахів та реагування на них.

Головні функції ЦКПХ полягатимуть у:

  • забезпеченні епідеміологічного нагляду, санітарного та епідемічного благополуччя населення,
  • захисті населення від інфекційних хвороб, попередженні та профілактики неінфекційних підтримці біологічної безпеки та біологічного захисту, епідеміологічного нагляду (спостереження), імунопрофілактики, просвітницької роботи щодо здорового способу життя,
  • запобіганні факторам ризику, боротьбі із стійкістю до протимікробних препаратів, реагуванні на небезпеки для здоров’я та надзвичайні стани в сфері охорони здоров’я тощо.

Докладно про Центри контролю та профілактики хвороб за посиланням: https://bit.ly/3dkNlEr

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2