Високоспеціалізована медична допомога для жителів Житомирщини стане доступнішою - Йосип Запаловський

 

 

1238 пацієнтів із Житомирщини, які мають ті чи інші складні недуги, в нинішньому році можуть отримати високоспеціалізоване безкоштовне лікування в 28 найкращих лікувальних клініках нашої держави – наукових установах Національної медичної академії України.

 

Таку квоту для надання спеціалізованої медичної допомоги жителям нашої області передбачено в Меморандумі про співпрацю Національної академії медичних наук України та Житомирської обласної державної адміністрації щодо надання високоспеціалізованої медичної допомоги населенню Житомирщини, який підписано 28 березня в Житомирі. Меморандум підписали президент Національної медичної академії Андрій Сердюк та голова Житомирської обласної державної адміністрації Сергій Рижук. 

Церемонія підписання документу відбулася за участі голови обласної ради Йосипа Запаловського, керівників провідних лікувальних закладів та установ області.

«Підписанням Меморандуму ми даємо унікальний шанс багатьом нашим землякам, які втратили надію на одужання через низькі статки, безкоштовно отримати високоспеціалізовану медичну допомогу у провідних лікувальних закладах України. Реалізуючи соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича в частині поліпшення здоров’я населення області, ми спільно з центральними органами влади створюємо реальні умови на місцях для рівноправного та справедливого доступу людей, навіть із найвіддаленіших куточків області, до якісних медичних послуг», - наголосив після підписання документу голова обласної ради Йосип Запаловський. 

При цьому голова обласної ради високо оцінив лікувальні можливості медичних закладів Житомирщини, їх кадровий потенціал. Він також підкреслив, що медицина в області – серед пріоритетних галузей. І на стадії формування обласного бюджету, і в ході розподілу видатків від його перевиконання левова частка коштів спрямовується на підтримку розвитку сфери охорони здоров’я.

Голова обласної державної адміністрації Сергій Рижук повідомив, що в області буде створена ефективна та прозора система відбору та направлення пацієнтів на лікування до спеціалізованих закладів.    

Від імені усієї громади керівники області подякували Національній академії медичних наук України за надану можливість жителям Житомирщини якісно поліпшувати своє фізичне та моральне самопочуття.

Добре слово на адресу житомирської медицини сказав президент Національної медичної академії України Андрій Сердюк. Він відзначив її добротну лікувальну та діагностичну базу, сильну фахову підготовку спеціалістів та реалізацію найсміливіших ідей в галузі лікування.

 

Довідкова Інформація. На 2012 рік кошторисом Житомирської області по галузі охорони здоров’я затверджено 1,1 млрд. грн., що на 151 млн. грн. більше у порівнянні з 2011 роком.

По обласному бюджету планові призначення на рік становлять - 385 млн. грн., видатки обласного бюджету збільшені на 22%. Крім цього, додатково на галузь охорони здоров’я розподілено 15,9 млн. грн. з обласного бюджету. Сьогодні повністю забезпечені витратними матеріалами для лікування хворих методом хронічного гемодіалізу, перитоніального діалізу, інсулінами хворі на цукровий діабет, виділено додатково 1,5 млн. грн. для лікування онкохворих дітей. Виділені кошти на придбання радіоактивного джерела для гаматерапевтичного апарату для  обласного онкологічного диспансеру та на придбання слухових апаратів, кришталиків, кардіостимуляторів для ветеранів війни, ветеранів афганської війни, дітей передбачено  виділення кошти для

У 2012 році 63 відсотки  вільних коштів з обласного бюджету спрямовані на: для забезпечення медикаментами для лікування дітей з онкологічними захворюваннями; придбання радіоактивного джерела для гама терапевтичного апарату для  обласного онкологічного диспансеру; відкриття обласного перинатального центру; відкриття  кардіохірургічного центру на базі обласної клінічної лікарні; придбання обладнання для центру мікрохірургії ока та для опікового центру обласної клінічної лікарні та інші заходи.

 

Прес-служба обласної ради


 

Останнє оновлення: П'ятниця, 10 серпня 2012, 14:16

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr