14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

11111Чорнобильська аварія стала найбільшою техногенною катастрофою за всю історію людства. Житомирська область найбільше постраждала від вибуху, кожен п’ятий житель відчув на собі наслідки аварії на ЧАЕС.

14 грудня у Житомирі голова обласної ради Володимир Федоренко, голова обласної державної адміністрації Віталій Бунечко, представники громадськості та духовенства поклали квіти до меморіальної дошки пам’яті Міністра України у справах захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС Г. О. Готовчиця, меморіального пам’ятника працівникам органів внутрішніх справ – жертвам Чорнобиля, пам’ятного знаку «Чорна біль» та «Пожежним, що врятували світ». Загиблих героїв-ліквідаторів вшанували хвилиною мовчання.

«Героїзм та самопожертва ліквідаторів аварії на ЧАЕС врятували Україну і світ від глобальної екологічної катастрофи, - зазначив Володимир Федоренко під час урочистих заходів. – Нині на Житомирщині проживає 7 тисяч ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи. На їхню долю випала найбільш важка і небезпечна робота, вони отримали високі дози радіації, але гідно пройшли всі випробування і захистили людей від смертельної небезпеки. Велика пошана всім ліквідаторам за самовіддані дії і героїзм».

Довідка.

26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, а й багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Польщі, Німеччини, Великобританії, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.Майже третина території України загальною площею 15 тисяч квадратних кілометрів з населенням 2,4 мільйона була забруднена радіоактивними викидами.Через півроку після вибуху реактора, 27 листопада 1986 року, фактично повністю зруйнований четвертий енергоблок ЧАЕС був перетворений на саркофаг. Офіційна назва - об’єкт «Укриття». 14 грудня 1986 року об’єкт здали в експлуатацію. Цього дня було поставлено умовну крапку в боротьбі з чорнобильським лихом.У квітні 2012 року розпочалось спорудження нового саркофагу на ЧАЕС, яке завершили у 2019 році. Нове «Укриття» стало найбільшою рухомою наземною спорудою.9 грудня 2020 року Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 556/2020 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення екологічної безпеки та підготовку заходів до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи». Зокрема, Кабінет Міністрів має розробити та затвердити план заходів до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи, вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

0Z1A6088

0Z1A6093

0Z1A6128

DSC04493 min

DSC04502 min

DSC04519 min

DSC04534 min

DSC04540 min

DSC04541 min

DSC04572 min

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2