Україна
ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Р І Ш Е Н Н Я

П’ята сесія

 

VІ скликання

від 17.05.111     №  209

 

 

Про порядок і умови виділення   лімітів  та  організацію справляння збору  при здійсненні побічних   лісових   користувань і заготівлі   другорядних    лісових матеріалів

 

 

Керуючись ст. ст. 15, 38, 40  Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища”,  ст. 10 Закону України “Про рослинний світ”, ст. 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. 91 Бюджетного Кодексу України, Лісовим кодексом України, враховуючи рекомендації постійних комісій обласної ради  з питань соціального-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності та середнього і малого бізнесу від 12.05.11, комісії з питань Чорнобильської катастрофи, екології та використання природних ресурсів від 06.05.11,0обласна рада

ВИРІШИЛА:

1. З метою посилення державного контролю в галузі охорони, збереження, раціонального використання лісових ресурсів, невиснажливого здійснення побічних лісових користувань, відновлення природних ресурсів, повного надходження коштів до місцевих бюджетів зборів і податків з доходів суб’єктів підприємницької діяльності та фізичних осіб за здійснення ними побічних лісових користувань та заготівлі другорядних лісових матеріалів, затвердити Порядок і умови виділення лімітів та організації справляння збору при здійсненні побічних лісових користувань і заготівлі другорядних лісових матеріалів згідно з додатком.

 2. Установити, що:

2.1. Заготівля суб’єктами підприємницької діяльності лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань та заготівлі другорядних лісових матеріалів, в тому числі на спеціально створених для цього насадженнях, включаючи закупівлі у населення, для потреб виробничої та комерційної діяльності здійснюється у порядку спеціального використання згідно із затвердженим Порядком.

2.2. Збір, заготівля (в тому числі закупівля у населення) лісових ресурсів провадиться лише у межах обсягів, вказаних у наданих постійними лісокористувачами дозволах на спеціальне використання лісових ресурсів.

3. Збір за спеціальне використання лісових ресурсів зараховується в розмірі 100 відсотків до місцевих бюджетів за місцем адміністративного розташування ділянок лісового фонду в порядку, визначеному чинним законодавством.

4. Рекомендувати:

4.1. Житомирській торгово-промисловій палаті забезпечити видачу відповідних сертифікатів суб’єктам підприємницької діяльності  при вивозі лісових ресурсів (дикорослих плодів, ягід, горіхів, грибів, лікарсько-технічної сировини, деревних соків або продуктів їх переробки тощо) за межі області та України за наявності у них лісового квитка в оригіналі та сертифікату на вміст радіонуклідів.

4.2. Районним, сільським, селищним, міським міст районного значення радам:

4.2.1. У видатковій частині бюджету щорічно передбачати виділення коштів постійним лісокористувачам, на території яких, згідно з виданими лісовими квитками та договорами, проводиться спеціальне використання лісових ресурсів, для виконання заходів Державної програми „Ліси України” по Житомирській області на період 2002 – 2015 років”, в розмірі 50 відсотків від суми зборів, що надходять у місцеві бюджети за здійснення побічних лісових користувань та заготівлі другорядних лісових матеріалів.

4.2.2. Забезпечити створення та реєстрацію заготівельних пунктів суб’єктів підприємницької діяльності, які отримали дозвіл на спеціальне використання лісових ресурсів, надати їм інформацію щодо порядку сплати платежів за їх використання до місцевих бюджетів, термінів подання звітності до державних податкових інспекцій, розмірів закупівельних цін на лісові ресурси тощо.

4.2.3. Передбачити можливість ведення контролю на створених заготівельних пунктах закупівлі лісових ресурсів суб’єктами підприємницької діяльності згідно з виділеними лімітами, за участю представників органів місцевого самоврядування, податкових, правоохоронних, природоохоронних органів та лісової охорони.

4.2.4. Щомісячно подавати до державної податкової інспекції та підрозділу державної інспекції з контролю за цінами в області за місцем розташування заготівельних пунктів інформацію про обсяги заготовлених лісових ресурсів місцевого значення та заготівельні ціни у розрізі видів та заготівельників.

5. Контроль за дотриманням Порядку покласти на лісову охорону, податкові, природоохоронні та правоохоронні органи.

6. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань Чорнобильської катастрофи, екології та використання природних ресурсів.

 

 

Голова ради                                                                                     Й.А. Запаловський

 

Додаток до рішення

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr