Рекомендації „Про хід виконання Комплексної програми профілактики злочинності у Житомирській області на 2011-2015 роки” у Черняхівському районі

trizyb1УКРАЇНА
ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА РАДА

Постійна комісія з питань законності, правопорядку і прав людини

10014, м. Житомир, майдан С.П.Корольова 1, тел. 47-45-23


від 13 березня 2013 року   № 14

 Рекомендації
„Про хід виконання Комплексної програми
профілактики злочинності у Житомирській області на 2011-2015 роки”
у Черняхівському районі

 Заслухавши та обговоривши інформацію „Про хід виконання Комплексної програми профілактики злочинності у Житомирській області на 2011-2015 роки” у Черняхівському районі, виступи депутатів, постійна комісія обласної ради з питань законності, правопорядку та прав людини відмічає, що у Черняхівському районі проводиться певна робота щодо попередження правопорушень та профілактики злочинності.

Робота Черняхівського РВ УМВС, перш за все, направлена на забезпечення належного громадського порядку, захисту прав та законних інтересів громадян від злочинних посягань. Дільничні інспектори проводять роботу з профілактики правопорушень, попередження розкриття та розслідування злочинів.

З метою проведення систематичного аналізу стану правопорядку в районі, вжиття першочергових заходів щодо вдосконалення організації, засобів і методів запобігання і розкриття злочинів в районі було затверджено Комплексну програму профілактики злочинності у Черняхівському районі на 2011-2015 роки.

         Питання виконання запланованих заходів даної Програми 30.03.2012 року та 05.10.2012 року розглядалося на сесіях районної ради та сесіях сільських, селищних рад. Питання „Про хід виконання Комплексної програми профілактики злочинності у Черняхівському районі на 2011-2015 роки” розглядалось також на засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради 24.06.2012 року, на семінарі за участю сільських, селищних голів 25.11.11 року, 27.01.12 року. На загальних зборах уповноважених представників громадян за місцем проживання заслуховується інформація дільничних інспекторів Черняхівського РВ УМВС про проведену профілактичну роботу серед населення ,стан правопорушень на території сільських, селищних рад .

        У березні 2011 року в районі було затверджено районну Програму щодо виконання заходів Загальнодержавної програми „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на 2011-2016 роки. Заходи даної Програми направлені на підвищення активності громадськості в профілактиці антисоціальних проявів, попередження бездоглядності неповнолітніх.

         На засіданні постійної комісії районної ради з питань освіти, культури і духовності 11.06.12 року розглядалося питання щодо протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів; психотропних речовин, питання профілактики ВІЛ- інфекції, лікування, догляду та підтримання ВІЛ – інфікованих та хворих на СНІД -24.11.11 року.

         Щотижня на оперативних нарадах при голові Черняхівської райдержадміністрації за участю керівників правоохоронних та контролюючих органів розглядається стан оперативної обстановки в районі та заходи щодо його покращення.

        В райдержадміністрації утворено Координаційну ради з питань профілактики правопорушень під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Мартиненка М.В.

         Завдяки спільним зусиллям працівників Черняхівського РВ УМВС, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування вдається контролювати криміногенну обстановку. Але рівень злочинності в районі залишається ще високим, в порівнянні з відповідним періодом минулого року злочинність зросла на 11,1 %. За 2012 рік рівень злочинності складає:

 

2011рік

2012рік

 

Особливо тяжкі

3

2

-1

                 тяжкі

88

106

+18

Середньої тяжкості

84

101

+15

Невеликої тяжкості

59

52

-7

Всього

234

261

+27

 

Адміністративні дільниці Черняхівського району обслуговують                11 дільничних інспекторів міліції тобто кожен з них обслуговує по 3-5 сільських рад – 7-9 населених пунктів розташованих за 15-30 км від районного центру, один дільничний інспектор міліції в середньому обслуговує 4 тис. мешканців (згідно наказу МВС України №1212-2003 ця норма становить        2,2 тис.грн.). Для цих цілей використовується лише один службовий автомобіль.  

Відповідно до ст.24 Закону України „Про міліцію” передбачено, що виконкомами селищних та сільських рад надаються службові приміщення дільничним інспекторам міліції для роботи, які обладнані меблями та засобами зв’язку. У всіх 25-ти сільських та селищних рад є такі приміщення, однак, вони потребують ремонту та належного обладнання.

На підтримку районного відділу міліції для здійснення їх повноважень щодо оперативності по профілактиці злочинності з районного бюджету в      2011 році виділено 4,0 тис. грн., у 2012 році - 5.0 тис.грн.

З метою активізації профілактичної роботи з дітьми кризових категорій , запобіганню вчинення ними злочинів, організації систематичного контролю за поведінкою неповнолітніх, які схильні до асоціальних дій, службою у справах дітей, відділом освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, кримінальною міліцією у справах дітей Черняхівського РВ УМВС проводяться спільні наради, розробляються відповідні заходи.

Протягом поточного року службою виявлено та поставлено на облік        12 неповнолітніх, які опинилися в складних життєвих обставинах. Всі діти, які перебувають в службі на обліку, обстежені за місцем проживання.

Систематично поповнюється Єдина інформаційна аналітична система „Діти” даними про дітей вищезазначеної категорії. На постійному контролі служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває питання залучення дітей „групи ризику” та тих, які опинилися у складних життєвих обставинах, до позаурочної роботи.

Згідно розробленого та затвердженого графіку проведення профілактичних рейдів у місцях масового відпочинку молоді, „Діти вулиці”, „Вокзал” працівниками служби спільно з групою кримінальної міліції у          справах дітей Черняхівського РВ УВМС України в Житомирській області, відповідними відділами райдержадміністрації, представниками органів місцевого самоврядування протягом 9 місяців 2012 року у смт.Черняхів та населених пунктах району проведено 57 профілактичних рейдів.

На 38 батьків складено адмінпротоколи за ст.184 КУ пАП (неналежне виконання батьківських обов’язків) та рішенням Черняхівського районного суду притягнено до адміністративної відповідальності.

Вивчено виконання делегованих повноважень Високівською та Забрідською сільськими радами щодо забезпечення законності та правопорядку, захисту законних інтересів громадян щодо захисту прав дітей.

При виконкомах зазначених рад створено громадські комісії у справах неповнолітніх, до складу яких включені педагогічні працівники Високівської гімназії та Забрідської ЗОШ I-III ступенів, що сприяє залученню всіх дітей шкільного віку до навчання.

Високівською сільською радою затверджено Програми :

-         Комплексна програма профілактики злочинності на території сільської ради на 2011-2015 роки;

-         Програма подолання дитячої безпритульності і бездоглядності 2010-2015 роки».

На сесіях та засіданнях виконавчого комітету розглядаються питання про хід виконання даних програм, розробляються заходи, рекомендації, які направляються дільничному інспектору, громадській раді, доводяться до відома населення. Проводяться спільні рейди за участю депутатів, вчителів у місцях масового відпочинку. Заслуховується питання хід виконання рішення районної ради щодо обмеження перебування дітей у закладах дозвілля, громадського харчування, на вулицях та інших громадських місцях у вечірній час без супроводу батьків, за участю власників торгівельних установ. Працює адмінкомісія при виконавчому комітеті – за 9 місяців цього року було проведено два засідання.

На пленарних засіданнях Забрідської сільської ради розглядалось питання про хід виконання районної Комплексної програми профілактики злочинності у Черняхівському районі на 2011-2015 роки на території Забрідської сільської ради, питання „Про організацію роботи щодо запобіганню бездоглядності неповнолітніх на території сільської ради”. При виконкомі Забрідської сільської ради також діє адміністративна комісія

та громадська комісія справах неповнолітніх, яка будує свою роботу відповідно до затвердженого плану роботи.

Аналіз роботи громадських комісій у справах неповнолітніх свідчить, що вони є дієвими помічниками в проведенні профілактичної роботи з батьками, які не виконують батьківських обов’язків щодо виховання дітей та підлітків, схильних до правопорушень.

          Постійна комісія рекомендує:

1.Інформацію взяти до відома.

2.Районній державній адміністрації:

2.1 Роботу Координаційної ради з питань профілактики правопорушень при райдержадміністрації проводити згідно затвердженого плану.

2.2 Спільно з районним відділом УМВС здійснювати огляди громадських пунктів охорони порядку.

2.3 Забезпечити належний контроль за неухильним виконанням на місцях вимог чинного законодавства, спрямованого на соціальний захист дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

2.4 Підвищити результативність проведення профілактичних рейдів щодо виявлення дітей, які жебракують, бродяжать, вживають спиртні напої та наркотичні речовини.

2.5 Виконавчим комітетом Високівської та Забрідської сільської ради активізувати роботу адмінкомісії щодо розгляду питань криміногенного характеру; на дошці оголошень розмістити графіки прийому громадян дільничним інспекторам та Пам’ятку з реквізитами керівного складу РВ УМВС та чергової частини.

3. Про хід виконання рекомендацій проінформувати постійну комісію до 1 червня 2013 року .

 

 

Заступник голови комісії                                                    Р.П. Куценко                                                                      

Останнє оновлення: Четвер, 14 березня 2013, 11:18

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr