РЕКОМЕНДАЦІЇ Про стан соціального захисту та медичного забезпечення підопічних у психоневрологічних інтернатах області

 

trizyb1
УКРАЇНА

ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА РАДА

Постійна комісія з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів
      10014 м.Житомир, майдан ім. С.П.Корольова, 1 телефон 22-19-48

від  20 травня 2015  року      № 37


РЕКОМЕНДАЦІЇ
Про стан соціального захисту та медичного забезпечення підопічних
у психоневрологічних інтернатах області

.
Заслухавши та обговоривши інформацію директора департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Корінної Г.В., виступи депутатів, постійна комісія відмічає, що медичне обслуговування  та робота по соціальному захисту підопічних у психоневрологічних інтернатах області є одним із пріоритетних напрямків у роботі департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації і керівників інтернатних установ.
Відповідно до наказу департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації від 22.01.2015 № 3 «Про проведення перевірки психоневрологічних інтернатів» створена робоча група, яка здійснила перевірку психоневрологічних інтернатів щодо дотримання установами вимог чинного законодавства, спрямованого на захист прав та законних інтересів інвалідів, особливо в частині дотримання прав недієздатних осіб та осіб, дієздатність яких обмежена.
В області функціонує 7 психоневрологічних інтернатів, а саме: Володарсько-Волинський, Довбиський, Любарський, Новоборівський для перебування чоловіків, Березівський, Радомишльський та Ходорківський для жінок із психоневрологічними захворюваннями.
На повному державному утриманні в психоневрологічних інтернатах станом на 12.05.2015 перебуває 1314 чоловіків та жінок із психоневрологічними захворюваннями, які за станом здоров’я потребують постійного стороннього догляду, побутового обслуговування, кваліфікованого медичного обслуговування та реабілітаційних послуг, 389 них –  недієздатні особи та особи, дієздатність яких обмежена.
Адміністраціями психоневрологічних інтернатів проводиться робота щодо забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації. інвалідів, складені та виконуються індивідуальні програми реабілітації інвалідів.
Посилену увагу також приділено використанню коштів, які підлягають перерахуванню пенсійним фондом установам, в яких особи перебувають на повному державному утриманні.
У 2014 році пенсійними коштами поповнено бюджет психоневрологічних інтернатів на суму 12 млн. 495,1 тис. грн., які спрямовані на покращення умов проживання підопічних, в тому числі: на покращення                                         харчування – 5 млн. 532,4 тис. грн., на медикаменти – 336 тис. грн., на придбання м’якого та твердого інвентарю, миючих засобів – 4 млн. 716 тис. грн. Залучення пенсійних коштів дало можливість значно покращити фінансове забезпечення, спрямованого на  утримання одного підопічного. Так, вартість харчування одного підопічного в день у середньому склала 25,29 грн., вартість медикаментів відповідно – 2,14 грн.
На утримання інтернатних установ психоневрологічного профілю на 2015 рік кошторисними призначеннями передбачені кошти в сумі                              54 млн. 458 тис. грн., з них 40 млн. 029 тис. грн. по загальному фонду та                          14 млн. 429 тис. грн. по спеціальному фонду. Зокрема, вартість харчування одного підопічного в день обраховано з розрахунку 32 грн., що на 30% більше показника минулого року, вартість медикаментів становить 2,78 грн. в день.
Крім того, на поліпшення умов перебування підопічних спрямовуються кошти, що підлягають перерахуванню пенсійним фондом і органами праці та соціального захисту населення установам, де особи перебувають на повному державному утриманні. У поточному році планується використати                                14 млн. 212,3 тис. грн. таких коштів.
У всіх інтернатах харчування проводиться з дотриманням добових норм, затверджених у відповідному порядку, з дотриманням калорійності, враховуються фізіологічні потреби.
На належному рівні проводиться організація медичного обслуговування. В інтернатах забезпечено роботу цілодобового медичного чергування з телефонним зв’язком. Для зберігання медичних препаратів використовується холодильні камери, а також сейфи та шафи, які на випадок невідкладної допомоги, укомплектовані необхідними медикаментами, перев’язувальними матеріалами та необхідним інвентарем.
 На виконання Закону України «Про психіатричну допомогу» один раз на рік проводиться поглиблений медичний огляд усіх підопічних із залученням лікарів вузької спеціалізації. Особлива увага медичного персоналу спрямована на формування та відслідковування терміну дії індивідуальних програм реабілітації інвалідів, забезпечення вчасного проходження медико-соціальної експертної комісії з метою оцінювання результатів попередньої та формування нової програми реабілітації на наступні два роки.
Площа приміщень житлової групи відповідає затвердженим нормам, кімнати укомплектовані необхідними меблями.
Питання захисту прав та законних інтересів недієздатних підопічних, які перебувають в інтернатних установах області, перебуває на  постійному контролі в обласній державній адміністрації.

Постійна комісія рекомендує:

1. Інформацію директора департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Корінної Г.В. взяти до відома.
2. Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації:
2.1. Вирішити спільно з управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації питання комплектування кадрів лікарів-психіатрів у Володарсько-Волинському, Довбиському та Ходорківському психоневрологічних інтернатах.
2.2. Забезпечити практику проходження медперсоналом курсів післядипломної освіти. Провести у 2015 році атестацію середніх медичних працівників.
2.3. Збільшити фінансування психоневрологічних інтернатів для придбання нейролептиків пролонгованої дії, для чого більше використовувати спецкошти установ.
2.4. Увести в штат психоневрологічних установ працівників соціотерапії та соціальної допомоги.
3. Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації:
3.1. Надати допомогу психоневрологічним інтернатним установам у питанні навчання та проведення атестації середніх медичних працівників, рекомендацій щодо застосування сучасних нейролептиків  пролонгованої дії.
3.2. Забезпечити проведення реабілітації та лікування підопічних у лікарняних закладах області.
4. Про хід виконання рекомендацій проінформувати постійну комісію до    1 жовтня 2015 року.

 


Голова  комісії                                     Борис В.М.

Останнє оновлення: Середа, 27 травня 2015, 16:29

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr