Рекомендації „Про хід виконання Комплексної програми профілактики злочинності у Житомирській області на 2011-2015 роки” в Ружинському районі

 

trizyb1Україна
ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА РАДА

Постійна комісія з питань законності, правопорядку і прав людини
10014, м. Житомир, майдан С.П.Корольова 1, тел. 47-45-23


від 20 листопада 2015 року № 27

Рекомендації
„Про хід виконання Комплексної програми профілактики злочинності у Житомирській області на 2011-2015 роки”
в Ружинському районі

Заслухавши та обговоривши інформацію Матвійчук О.М., заступника голови Ружинської райдержадміністрації, виступи депутатів, постійна комісія відмічає, що в Ружинському районі проводиться певна робота щодо попередження правопорушень та профілактики злочинності.

На VIII сесії районної ради VI скликання від 31.05.2011 року  затверджена районна комплексна програма боротьби зі злочинністю та профілактики правопорушень в Ружинському районі на 2011-2015 роки.

На XXVII сесії районної ради VI скликання від 27.03.2014 року заслухано інформацію начальника Ружинського РВ УМВС України в Житомирській області Нікурадзе Д.А. «Про хід виконання районної комплексної програми профілактики злочинності у Ружинському районі на 2011-2015 роки» . На XXX сесії районної ради  VI скликання від 14.08.2014р. заслухано інформацію в.о. прокурора Ружинського району Афійчука Ю.М. «Про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результатів діяльності на території Ружинського району в І півріччі 2014 року».

Рішенням XVIII сесії VI скликання Ружинської районної ради від 27.12.2012 року затверджено «Програму щодо запобігання і протидії корупції в районі на 2013-2015 роки».

Рішенням XII сесії VI скликання Ружинської районної ради від 28.02.2012 року затверджено «Програму щодо попередження насильства в сім’ї на період до 2016 року».

На колегії Ружинської районної державної адміністрації Житомирської області від 30.04.2014 заслухано інформацію заступника начальника Ружинського РВ УМВС України в Житомирській області Гутівського В.Ф. «Про хід виконання районної комплексної програми профілактики злочинності у Ружинському районі на 2011-2015 роки», про що були прийняті відповідні рішення колегії та розпорядження голови та шляхи реалізації заходів щодо зменшення правопорушень. На колегії Ружинської районної державної адміністрації Житомирської області від 25.11.2014 року заслухано питання «Про хід виконання внутрішнього Плану заходів щодо запобігання і протидії корупції в Ружинській районній державній адміністрації на 2012-2015 роки», про що були прийняті відповідні рішення колегії та розпорядження голови Ружинської районної державної адміністрації.

Так, службами та відділами Ружинської районної державної адміністрації Житомирської області забезпечується виконання різних питань соціального захисту дітей та запобігання бездоглядності. Службою у справах дітей Ружинської районної державної адміністрації Житомирської області проводиться робота по встановленню юридичних статусів дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування. У 2014 році таких статусів встановлено 11 дітям. Даною службою спільно з працівниками ЦРЛ, відділом у справах сім’ї, молоді та спорту,  ЦСССДМ своєчасно виявляються та ведеться облік  сімей, які перебувають у кризових ситуаціях, де виховуються неповнолітні діти. Станом на 31.12.14 р.  на обліку перебуває  52 кризових сімей, де виховується 102 дитини.    В районі проводиться робота по національному  усиновленню.

Службою  у справах дітей спільно з виконкомами сільських та селищної рад вчасно забезпечується влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування під опіку (піклування), у прийомні сім’ї. Станом  на 31.12.2014 р. на території району функціонує 9 прийомних сімей, де влаштовано 20 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Розпорядженням голови Ружинської районної державної адміністрації Житомирської області від 01.04.11 № 209  створено районну мультидисциплінарну групу протидії насильства в сім’ї, було проведено 8 засідань мультидисциплінарної групи протидії насильству в сім’ї, 25 осіб, які скоїли насильство пройшли програму психологічної корекції поведінки осіб, які вчинили насильство.

При відділі у справах сім’ї, молоді та спорту Ружинської районної державної адміністрації Житомирської області створений дорадчий орган взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах. Протягом 2014 року проведено 20 засідань, прийнято 191 рішення по виходу сімей з кризових ситуацій.

Ружинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою запобігання насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми на базі сільських рад, навчальних закладів та в сім’ях, що перебувають в складних життєвих обставинах протягом 2014 року проводились групові заходи та індивідуальні консультування профілактичного спрямування. Під соціальним супроводом перебували 37 сімей. В ході супроводу було надано 1737 послуг. При цьому ж центрі діє спеціалізоване формування „Школа волонтерів”.

У службі у справах дітей Ружинської районної державної адміністрації Житомирської області створена  Єдина інформаційно аналітична система „Діти”,  де внесені всі дані про дітей-сиріт та дітей, позбавлених  батьківського піклування,  дітей, що проживають у кризових сім’ях,  дані опікунів, піклувальників, прийомних батьків, кандидатів в усиновителі.

Щороку у районі проходить оздоровча компанія для дітей та Всеукраїнський рейд „Урок”.

Виконавчими комітетами сільських та селищної рад району разом із спостережною комісією райдержадміністрації проводиться робота по удосконаленню надання особам, які звільнені з місць позбавлення волі, допомоги в соціальній адаптації. Виконавчі комітети сприяють дільничним інспекторам міліції по забезпеченню службовими приміщеннями, засобами зв’язку та оргтехнікою.

Як один з елементів профілактики майнових злочинів на території Ружинського району є безперечно залучення під охорону підрозділами ДСО об’єктів різних форм власності, встановлені сучасні відеокамери.

Робота Ружинського РВ УМВС України в Житомирській області направлена на забезпечення належного громадського порядку, посилення боротьби з корупцією, своєчасне попередження , розкриття та розслідування злочинів, захист конституційних прав і свобод громадян. Дільничні інспектори проводять роботу з профілактики правопорушень, захисту прав та законних інтересів громадян від злочинних посягань.

Найбільш поширеними в районі у 2015 році за величиною їх частки в загальному масиві зареєстрованих злочинних проявів є крадіжки – 26, шахрайство – 8.

В кожній місцевій раді району обладнані кімнаті для дільничного інспектора. 11 дільничних інспекторів міліції обслуговують 50 населені пункти.

На зборах уповноважених представників громади щорічно заслуховуються інформації дільничних інспекторів Ружинського РВ УМВС про проведену роботу серед населення та стан правопорушень на території ради.

Одним з пріоритетних напрямків є здійснення профілактичної роботи,

Групою охорони громадського порядку у взаємодії з ДІМ проводились заходи по забезпеченню належної охорони громадського порядку, зокрема, під час святкування свят, житєдіяльності громадян, під час яких не допущено порушень громадського порядку та  надзвичайних подій пов’язаних з використанням зброї.

Всього за 2015 рік ДІМ складено 115 адміністративних  протоколи. По лінії дозвільної системи до адміністративної відповідальності притягнуто  14  осіб. Упродовж 2015 року з 01.01. по 31.03.2015 працівниками слідчого відділення РВ до ЄРДР внесено 90 кримінальних правопорушень. На обліку контрольні злочини не перебувають.

З 01.01.2015 по 31.03.2015 року групою працівників КМСД Ружинського РВ УМВС України в Житомирській області проводилась певна робота по боротьбі зі злочинністю та розкриттю кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми та профілактики серед дітей.

Протягом вказаного періоду на території Ружинського району кримінальні правопорушення неповнолітніми особами не скоювалися.

На профілактичному обліку перебуває 9 дорослих осіб, за вчинення насильства над дітьми у сім’ї ( у звітний період поставлено 2 особи і знято 3 дорослі особи). Проведено 17 рейдів у місцях дозвілля молоді, на обліку перебувало 50 кризових сімей в яких проживає 103 дитини.Здійснено 26 перевірок 23 сімей, які опинилися у кризовій ситуації.Здійснено 7 перевірки 5 сімей, в яких проживають діти з фізичними вадами.Звернень від громадян щодо розшуку дітей не надходило. Виявлено 9 дітей, які проживають у 4-х сім’ях у СЖО і які перебували без нагляду дорослих осіб. Проінформовано зацікавлені служби Ружинської РДА про 26 перевіроксімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Здійснено 15 профілактичних виступів у навчальних закладах розташованих на території обслуговуваного району.Питання виконання Комплексної програми профілактики злочинності у Ружинському районі на 2011 – 2015 роки перебуває на постійному контролі в керівництва райвідділу.

На сесіях та засіданнях виконавчих комітетів рад розглядалось питання про хід виконання програм, стану злочинності та профілактики правопорушень.

Служба в справах дітей забезпечує своєчасне виявлення та облік дітей, що опинились у складних життєвих обставинах, здійснює систематичний контроль за умовами проживання дітей у сім’ях, де батьки не виконують своїх обов’язків.

Між службою у справах дітей Ружинської райдержадміністрації та групою кримінальної міліції у справах дітей Ружинського РВ УМВС України в Житомирській області налагоджена співпраця та взємоінформування. Спільно проводиться індивідуально – профілактична робота з дітьми, що скоїли правопорушення.

При виконкомах зазначених рад створено громадські комісії у справах неповнолітніх. Члени Комісії приймають участь у проведенні профілактичних рейдів по місцях відпочинку молоді, обстежують умови утримання та виховання дітей, які опинились у складних життєвих обставинах. Ведеться індивідуально-профілактична робота з дітьми та батьками.

Враховуючи вищевикладене, постійна комісія РЕКОМЕНДУЄ:

1. Інформацію Матвійчук О.М., заступника голови Ружинської райдержадміністрації про хід виконання Комплексної програми профілактики злочинності у Житомирській області на 2011-2015 роки в Ружинському районі  взяти до відома.

2. Районній державній адміністрації:

2.1. Спільно з районним відділом УМВС здійснювати огляди громадських пунктів охорони порядку.

3. Службі у справах дітей Ружинської  райдержадміністрації  (Драчук Т.А.):

3.1. Проводити подальшу роботу в межах компетенції серед дітей з метою запобігання правопорушенням.

3.2. Активізувати перевірки громадських комісій у справах неповнолітніх при виконкомах селищної та сільських рад, з метою контролю за їх діяльністю, надання практичної та методичної допомоги, консультацій в частині дотримання законодавства щодо соціального захисту дітей та запобігання вчинення ними правопорушень.

4. Про хід виконання рекомендацій проінформувати постійну комісію до 1 грудня 2015 року.

 

 

Голова постійної комісії                                                      В.О. Прокопчук

        

Останнє оновлення: П'ятниця, 22 травня 2015, 12:22

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr