Рекомендації про стан виконання обласної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз до 2016 року в Лугинському і Малинському районах

trizyb1
УКРАЇНА

Ж и т о м и р с ь к а о б л а с н а  р а д а

Постійна комісія з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів


10014 м. Житомир, майдан ім. С.П. Корольова, 1 тел. 22-19-48

від 13 листопада 2014 року №  34

Рекомендації
про стан виконання обласної цільової соціальної
програми протидії захворюванню на туберкульоз
до 2016 року в Лугинському і Малинському районах

Заслухавши та обговоривши інформацію головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Житомирської обласної ради Дідика В.С., виступи депутатів,  постійна комісія відмічає, що в  Лугинському, Малинському районах і м. Малині проводиться певна робота щодо виконання обласної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз.

У зазначених  регіонах прийняті відповідні програми, передбачені видатки на фінансування протитуберкульозних заходів. Зокрема, у Лугинському районі на весь період дії програми передбачено видатки в сумі 263, 8 тис. грн., у Малинському районі – 124,5 тис. грн., у м. Малині – 103,0 тис. грн.

На виконання протитуберкульозних заходів у 2013 році в Лугинському районі виділено 8,8 тис. грн., що становить 15% від запланованого, в Малинському районі та місті - 24,3 тис. грн. або 74,1% від запланованого.

У поточному році в Лугинському районі профінансовано 66% від запланованого, у м.Малині та районі – 38,3 %.

На виконання рішення Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу від 29 травня 2012 року, розпорядженнями голів райдержадміністрацій в Лугинському та Малинському районах створені регіональні ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, затверджені відповідні Положення.

У 2014 році згідно плану роботи в Лугинському районі відбулося 3 засідання, в Малинському – 2 засідання регіональних рад.

Протягом 9 місяців 2014 року з метою виявлення туберкульозу в Лугинському районі проведено 7,9 тис.(92% від запланованого) флюорографічних обстежень, 275 мікроскопій мазка мокротиння, туберкулінодіагностика не проводилась у зв’язку з відсутністю туберкуліну.

В Малинському районі проведено 11,0 тис.(50% від запланованого) флюорографій, 555 мікроскопій мокротиння, туберкулінодіагностикою охоплено всього 1,7 тис.  (18,1% від запланованого) дітей. 

За 9 місяців 2014року в Малинському районі зареєстровано 23 випадки вперше діагностованого туберкульозу, в Лугинському районі – 8 випадків, показник захворюваності становить відповідно 49,5 та 47,1 на 100 тис. населення, проти 24,7 та 118,7 за аналогічний період минулого року (обласний показник за 9 місяців 2014року – 50,1).

У Малинському районі в клінічній структурі  вперше діагностованого туберкульозу легень переважають деструктивні, розповсюджені з бактеріовиділенням процеси, не зареєстровано жодного випадку вогнищевого туберкульозу, що свідчить про несвоєчасне виявлення. 

Захворюваність на туберкульоз серед дітей і дітей-підлітків не зареєстровано.

Протягом останніх років область отримує достатню кількість протитуберкульозних препаратів, закуплених за кошти Державного бюджету, з 2014 року область додатково отримує препарати, придбані за кошти Глобального фонду. На даний час в області забезпечені всі етапи лікування хворих на туберкульоз: стаціонарний, санаторний та амбулаторний. 

Однак, у Лугинському районі питома вага  вилікування випадків вперше  діагностованого туберкульозу становить 42,9%, невдалого лікування – 42,9%, померлих - 14,3%, що свідчить про недостатній контроль за лікуванням на амбулаторному етапі зі сторони медичних працівників.

Медичними  працівниками Лугинського району недостатньо використовуються можливості обласного протитуберкульозного санаторію «Лісова казка» для забезпечення контролю за лікуванням хворих на туберкульоз – за 9 місяців використано 63% розподілених путівок.

За 8 місяців поточного року в Лугинському районі від активного туберкульозу померло 3 осіб, що становить 17,7 на 100 тис. населення                        (8 міс. 2013р.- 0). В Малинському районі померло також 3 осіб, що становить 6,5 на 100 тис. населення проти 10,6 за аналогічний період минулого року. 

На якісне виконання протитуберкульозних заходів у районах має суттєвий вплив низка проблем. Зокрема, у Лугинському районі - застаріле рентген-, флюорографічне обладнання; відсутнє водопостачання в рентгенкабінеті, що не дозволяє якісно проводити обробку рентгенплівки; відсутні кошти для проведення поточного ремонту протитуберкульозного кабінету.

У Малинському районі - застаріле рентген-, флюорографічне обладнання; недостатня кількість ламп ультрафіолетового опромінення.

Враховуючи вищезазначене, постійна комісія рекомендує:

1. Інформацію головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Житомирської обласної ради Дідика В.С. взяти до відома.

2. Головному лікарю обласного протитуберкульозного диспансеру Житомирської обласної ради (Дідик В.С.) до 1 грудня 2014 року подати пропозиції до обласного бюджету на 2015 рік щодо фінансування заходів протидії захворюванню на туберкульоз, зокрема, передбачивши кошти на централізоване придбання туберкуліну.

3. Лугинській, Малинській районним радам,  Малинській міській  раді:

3.1. Забезпечити в повному об᾽ємі фінансування протитуберкульозних заходів, затверджених відповідними програмами протидії захворюванню на туберкульоз, в тому числі на закупівлю туберкуліну, розхідних матеріалів для проведення  туберкулінодіагностики серед дитячого населення.

3.2. Розглянути питання щодо виділення коштів для закупівлі  нового  рентген-, флюорографічного обладнання.

4. Лугинській та Малинській райдержадміністраціям, Малинському міськвиконкому:

4.1. Забезпечити оснащення протитуберкульозних кабінетів, мікроскопічних пунктів з діагностики туберкульозу згідно «табеля оснащення».

4.2. Щорічно в протитуберкульозних кабінетах проводити поточні, при  потребі - капітальні ремонти, підтримувати їх у належному стані, забезпечити  водопостачання.

4.3. Забезпечити проведення регулярних засідань регіональних рад з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, на яких розглядати проблемні питання щодо організації виконання  протитуберкульозних заходів.

4.4. Проводити широку санітарно-освітню роботу серед населення щодо профілактики, діагностики  та лікування туберкульозу.

5. Про проведену роботу проінформувати постійну комісію до 1 березня 2015 року.

 

 

Голова постійної комісії                                                             В.М. Борис

Останнє оновлення: Вівторок, 25 листопада 2014, 10:29

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr