Рекомендації щодо забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у Черняхівському районі

 

trizyb1
ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА РАДА

Постійна комісія з гуманітарних питань
10014 м.Житомир, майдан ім. С.П.Корольова, 1, тел. 47-45-23

 

Від    03.06.13              № 26

Рекомендації
щодо забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у Черняхівському районі

 

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Савельєвої О.О. постійна комісія відмічає, що в районі проводиться робота по забезпеченню прав та законних інтересів дітей.

Одним із пріоритетних напрямків діяльності органу опіки та піклування визначено покращення становища дітей, забезпечення їх прав, особливо права на виховання у сім'ї.

На території району проживає 6497 дітей. Станом на 01.05.2013 року на первинному обліку служби у справах дітей перебуває 130 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 79,23% влаштовані в сімейні форми виховання.    

Функціонує 1 дитячий будинок сімейного типу родини Букат, у якому виховується 9 дітей та 4 прийомні сім’ї, у яких проживає 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Координацію діяльності по захисту прав та законних інтересів дітей здійснює служба у справах дітей, яка укомплектована кадрами на 100%.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 04.01.2011 №1 схвалено районну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року.

При райдержадміністрації утворено Комісію з питань захисту прав дитини, яку очолює голова райдержадміністрації.

Своєчасно виявляються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Забезпечується надання їм правового статусу у встановлений законодавством термін. Протягом п’яти місяців 2013 року поставлено на первинний облік 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 4 дитини влаштовані під опіку, піклування, 2 дитини до Житомирського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Сонячний дім», з якими встановлено контакт і триває процес усиновлення.

У службі у справах дітей на обліку потенційних прийомних батьків перебуває 3 сім'ї: подружжя Паламарчуків (смт. Черняхів), громадянки Субін Т.П. (смт.Черняхів), Косянчук О.Ф. (с.Андріївка). Проводиться підбір дітей в дані сім'ї.

         Разом з тим, у державних інтернатних закладах перебуває 20 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку в службі у справах дітей.

         Відсутній системний контроль за станом утримання, навчання та виховання дітей в сім’ях усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях та дитячому будинку сімейного типу.

Не дає бажаного результату робота по популяризації національного усиновлення дітей старшого віку.

Виходячи із вищезазначеного постійна комісія рекомендує:

1.Інформацію начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Савельєвої О.О. взяти до відома.

2. Черняхівській райдержадміністрації (Поліщук С.П.) посилити контроль за станом утримання, навчання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім’ях громадян України;

3. Службі у справах дітей Черняхівської райдержадміністрації (Максимчук З.В.):

1)Продовжити роботу щодо збільшення кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштованих до сімейних форм виховання;

2) Не допускати влаштування дітей, які набули статусу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в державні інтернатні заклади

3) Продовжувати пошук сімей для влаштування в них дітей, які перебувають в державних інтернатних закладів.

4) Посилити роз’яснювальну роботу в засобах масової інформації з метою популяризації сімейних форм виховання, зокрема усиновлення дітей старшого віку.

 
4. Про хід виконання рекомендації поінформувати постійну комісію та службу справах дітей облдержадміністрації до 01.01.2014 року.

 

 

Голова постійної комісії                                                 О.Ю. Шадурська

 

Останнє оновлення: Середа, 19 червня 2013, 11:30

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr