Рекомендації про стан соціального захисту і медичного обслуговування дітей у будинках-інтернатах Житомирської області

 

trizyb1УКРАЇНА
ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА РАДА

Постійна комісія з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів
     10014 м.Житомир, майдан ім. С.П.Корольова, 1 телефон 22-19-48  від 4 червня 2013 року № 24

РЕКОМЕНДАЦІЇ
про стан соціального захисту і медичного обслуговування дітей
у будинках-інтернатах Житомирської області

Заслухавши та обговоривши інформацію директора департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Корінної Г.В., виступи депутатів, постійна комісія відмічає, що медичне обслуговування та робота по соціальному захисту підопічних у дитячих будинках-інтернатах є одним із пріоритетних напрямків у роботі департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації і керівників зазначених інтернатних установ.

Серед 16-ти інтернатних установ системи соціального захисту населення області – 4 дитячі будинки-інтернати, в яких на повному державному утриманні перебуває 323 вихованців з середньою та глибокою розумовою відсталістю, психічними, фізичними вадами, що за станом здоров’я потребують постійного стороннього догляду, побутового обслуговування, кваліфікованої медичної допомоги, реабілітаційних послуг.

У своїй роботі дитячі будинки-інтернати керуються положеннями, затвердженими відповідними рішеннями обласної ради. Керівники установ працюють згідно з укладеними контрактами.

На утримання дитячих інтернатних установ в обласному бюджеті на 2013 рік передбачені кошти в сумі 18,1 млн. грн.

В цілому фактичні витрати на утримання одного вихованця по дитячих інтернатних установах за І квартал 2013 року з урахуванням пенсійних коштів склали 185,9 грн. в день, вартість харчування – 32,05 грн., а витрати на медикаменти – 2,08 грн.

Всього на спеціальні рахунки дитячих будинків-інтернатів у І кварталі поточного року надійшло коштів з Пенсійного фонду та частини державної соціальної допомоги, призначеної інвалідам, на суму 737 тис. грн. Із них використано 625 тис. грн., у т.ч. на харчування – 250,8 тис. грн., на придбання м’якого інвентарю – 285,3 тис. грн., медикаментів – 11,9 тис. грн.

У дитячих будинках-інтернатах дотримуються виконання добових норм харчування підопічних, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 № 324, виконання яких з початку року становить в середньому          99 відсотків.

Обслуговуванням підопічних дитячих будинків-інтернатів зайнято 348 працівників, із них – 3 лікарів, 22 – середніх та 115 молодших медичних працівників. Всі вихованці проходять щорічні комплексні медичні огляди, установи забезпечені в достатній кількості медикаментами.

Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації, керівники дитячих будинків-інтернатів області співпрацюють у частині проведення щорічних комплексних оглядів підопічних за участю лікарів центральних районних лікарень та відповідних фахівців, а також надання стаціонарної допомоги підопічних у лікувальних установах області.

Разом із тим, у роботі дитячих будинків-інтернатів є ряд невирішених проблем. Зокрема, потрібно вирішити питання щодо проведення ремонтних робіт у Тетерівському та Новоборівському будинках-інтернатах. Потребує оновлення апаратура фізіотерапевтичних кабінетів, обладнання тренажерних залів ЛФК.

Також, спільно із закладами охорони здоров’я необхідно завершити роботу по складанню індивідуальних планів та програм реабілітації дітей-інвалідів.

Проблемним питанням залишається збільшення штату медичних працівників Новоборівського дитячого будинку-інтернату в зв’язку з проживанням в установі дитини з поширеною інфекцією В-20-23.

З метою організації належного соціального захисту підопічних та медичного обслуговування у дитячих будинках-інтернатах області, створення сприятливих умов життя, проведення культурно-масової роботи, соціально-трудової реабілітації,

постійна комісія рекомендує:

1. Інформацію директора департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Корінної Г.В. взяти до відома.

2. Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації:

2.1. Посилити контроль за виконанням Закону України «Про охорону дитинства», Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування», інших законодавчих актів, спрямованих на соціальний захист дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку.

2.2. Визначитись із першочерговими питаннями проведення ремонтних робіт в дитячих будинках-інтернатах системи соціального захисту населення на 2013 рік.

2.3. Вишукати можливість для збільшення фінансового забезпечення на придбання медичних препаратів вихованцям дитячих будинків-інтернатів.

2.4. Завершити роботу по складанню індивідуальних планів та програм реабілітації інвалідів.

2.5. Розглянути питання щодо введення в штатний розпис Новоборівського дитячого будинку-інтернату додаткової одиниці молодшої медичної сестри в зв’язку з проживанням в установі дитини з поширеною інфекцією В-20-23. Провести навчання з працівниками дитячого будинку-інтернату за участю фахівців обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом.

3. Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації:

3.1. Надати допомогу дитячим будинкам-інтернатам з питань навчання та проведення атестації середніх медичних працівників, дотримання рекомендацій щодо застосування сучасних нейролептиків пролонгованої дії.

3.2. Забезпечити проведення реабілітації та лікування підопічних у медичних закладах області.

4. Про хід виконання рекомендацій проінформувати постійну комісію до 01 лютого 2014 року.

 

 

 

Голова комісії                                                                      М.І. Борщівський

 

Останнє оновлення: Вівторок, 18 червня 2013, 14:12

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr