Рекомендації „Про хід виконання Комплексної програми профілактики злочинності у Житомирській області на 2011-2015 роки” в Андрушівському районі

 

 

trizyb1
УКРАЇНА
ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА РАДА

Постійна комісія з питань законності, правопорядку і прав людини

10014, м. Житомир, майдан С.П.Корольова 1, тел. 47-45-23


 

від 30 травня 2013 року   № 15

Рекомендації

„Про хід виконання Комплексної програми профілактики злочинності у Житомирській області на 2011-2015 роки”
в Андрушівському районі

      Заслухавши та обговоривши інформацію голови Андрушівської районної ради Мельника О.В., виступи депутатів , постійна комісія відмічає, що в Андрушівському районі проводиться певна робота щодо попередження правопорушень та профілактики злочинності.

   На четвертій сесії Андрушівської районної ради затверджена районна комплексна програма боротьби зі злочинністю та профілактики правопорушень в Андрушівському районі на 2011-2015 роки. Про хід виконання даної програми п’ятнадцята сесія 22 березня 2013 року заслухала звіт т.в.о. начальника районного відділення УМВС України в Житомирській області Бойка С.В. Стан боротьби зі злочинністю та профілактики правопорушень в районі аналізувався на засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради 22 лютого 2013 року за участю начальника сектору дільничних інспекторів РВ УМВС України в Житомирській області та прокурора прокуратури, та на семінарі голів місцевих рад        02.12.11 року. 7 вересня 2012 року на дванадцятій сесії районної ради депутати заслухали інформацію прокурора району Козлова Ю.О. про стан злочинності в районі за шість місяців 2012 року та шляхи реалізації заходів щодо зменшення правопорушень. Дане питання систематично заслуховується на засіданні Колегії районної державної адміністрації за участю керівників підприємств, установ та організацій району.

На зборах уповноважених представників громади щорічно заслуховуються інформації дільничних інспекторів Андрушівського РВ УМВС про проведену роботу серед населення та стан правопорушень на території ради.

У лютому 2011 року в районі було затверджено районну Програму щодо виконання заходів Загальнодержавної програми „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на 2011-2016 роки, заходи якої направлені на підвищення активності громадськості на профілактику антисоціальних проявів, попередження бездоглядності неповнолітніх. В районі діють програми „Соціальний супровід сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах” на 2011-2015 роки, „Молодь і родина Андрушівщини” на 2012-2016 роки, „Зайнятості населення Андрушівського району”, „Розвитку фізичної культури і спорту”.

Виконуючи Програми Андрушівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом 2012 року здійснено 594 соціальних інспектувань сімей та осіб, що перебувають у складних життєвих обставинах, надано 2384 індивідуальні послуги 72 сім’ям, що перебувають під соціальним супроводом, 819 індивідуальних послуг 36 особам , що опинились в складних життєвих обставинах і знаходяться під соціальним супроводом.

Для умовно засуджених проводилися засідання круглого столу „Профілактика рецидиву злочину” за участю психолога реабілітаційного центру для наркозалежних, „Кримінальна відповідальність за скоєні злочини” за участю начальника управління юстиції, відеолекторій „Правда про наркотики”, проведено анкетування „СНІД- знати щоб жити”. Охоплено 84 особи.

Волонтерами підготовлено і апробовано 6 тематичних тренінгів за програмою „Рівний – рівному”: „Профілактика куріння”, „ВІЛ/СНІД”, „Профілактика алкоголю”, „Знай свої права”.

З метою профілактики негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищах через спеціальні формування „Мобільний консультаційний пункт” у 2012 році було здійснено 63 виїзди, охоплено 1376 осіб груповою роботою та 93 особи індивідуальними консультаціями. В дитячому оздоровчому закладі „Чайка” обладнано 6 куточків із зразками соціальної реклами , поширено 50 екземплярів буклетів та листівок.

При управління праці та соціального захисту населення створено та діє оперативний штаб по соціальному захисту бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

Питанням дотримання прав та захисту інтересів дітей , стану соціальної роботи у територіальних громадах району був присвячений семінар – навчання секретарів місцевих рад 8 лютого 2013 року.

Робота Андрушівського РВ УМВС України в Житомирській області направлена на забезпечення належного громадського порядку, посилення боротьби з корупцією, своєчасне попередження , розкриття та розслідування злочинів, захист конституційних прав і свобод громадян. Дільничні інспектори проводять роботу з профілактики правопорушень, захисту прав та законних інтересів громадян від злочинних посягань.

Упродовж першого кварталу 2013 року до Єдиного обліку внесено 298 заяв і повідомлень, з яких зареєстровано в ЄРДР – 143 інформації з ознаками кримінального правопорушення, з яких 2-особливо тяжкі та 22-тяжкі. Питома вага тяжких злочинів складає 27 % . Найбільш поширеними в районі за величиною їх частки в загальному масиві зареєстрованих злочинних проявів є крадіжки – 29, грабіж -4, шахрайство – 3, наркозлочини -2. Відповідно до Закону України „Про звернення громадян” розглянуто 96 заяв та повідомлень, у двох випадках складено адміністративні протоколи. Блоком міліції громадської безпеки було вирішено 102 звернення громадян про кримінальні правопорушення та до адміністративної відповідальності притягнута 181 особа.

Для проведення профілактичних заходів на території району проводилися операції під умовними назвами „Розшук”, „Нагляд”, „Візит”, під час яких було відвідано 9750 помешкань громадян, 370 осіб похилого віку, 85 осіб, які обслуговуються соціальними працівниками, встановлено місцезнаходження безвісти зниклого та злочинця, який розшукувався Таращанським РВ.

Щомісячно ДІМ проводиться перевірка за місцем проживання та роботи осіб, які знаходяться на профілактичному обліку як особи, засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, здійснюється контроль щодо постановки на облік до ВІТ УМВС під облікового елементу.

В кожній місцевій раді району обладнані кімнаті для дільничного інспектора. 10 дільничних інспекторів міліції обслуговують 41 населений пункт.

На виконання Районної комплексної програми боротьби зі злочинністю та профілактики правопорушень в Андрушівському районі на 2011-2015 роки з районного бюджету в 2011 році виділено 40,0 тис.грн., у 2012 році – 45 тис.грн.

Вивчено виконання делегованих повноважень Гальчинською, Городківською та Нехворощанською сільськими радами щодо забезпечення законності та правопорядку на території рад.

Нехворощанською та Городківською сільськими радами прийняті і діють „Сільська комплексна програма боротьби зі злочинністю та профілактики правопорушень” на 2011-2015 роки.

На сесіях та засіданнях виконавчих комітетів рад розглядалось питання ходу виконання програм , стану злочинності та профілактики правопорушень.

Питання стану злочинності широко аналізується на засіданнях комісій у справах неповнолітніх, жіночих рад, на зборах громадян, на загальношкільних зборах.

Проводиться роз’яснювальна робота серед жителів сіл щодо недопущення культивування наркотичних рослин.

В Городківській сільській раді затверджена Сільська програма розвитку фізичної культури і спорту на 2011-2015 роки, завдяки якій було реконструйовано стадіон, відновлено роботу спортивних гуртків, проводиться фінансування спортивних змагань, поліпшується матеріально-технічне забезпечення сільської футбольної команди.

За підтримки Нехворощанської сільської ради діє футбольна команда в селі Нехворощ .

В радах проводяться рейди з метою виявлення дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, здійснюються перевірки умов їх проживання та виховання.

Проводяться спільні рейди за участю депутатів, вчителів у місця масового відпочинку. Працюють при виконавчих комітетах адмінкомісії.

Служба в справах дітей забезпечує своєчасне виявлення та облік дітей, що опинились у складних життєвих обставинах, здійснює систематичний контроль за умовами проживання дітей у сім’ях, де батьки не виконують своїх обов’язків. На даний час на обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації перебуває 114 дітей з 47 сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. Діти, що систематично залишають постійне місце проживання або навчання, зазнали насилля в сім’ї відсутні. У 2013 році поставлено на облік 8 дітей з 3 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Знято з обліку 11 дітей

Службою у справах дітей райдержадміністрації ініційовано притягнення 12 батьків до адміністративної відповідальності за ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), притягнуто 7 батьків. Питання належного виконання 37 батьками своїх батьківських обов’язків розглянуто на засіданні комісії з питань захисту прав дитини. За рішенням суду 8 дітей набули юридичного статусу позбавлених батьківського піклування та 6 з них влаштовано в сімейні форми виховання.

З метою виявлення бездоглядних дітей, попередження негативних проявів в дитячому середовищі, контролю за організацією дозвілля молоді розроблено графік рейдів - перевірок місць масового відпочинку молоді, кафе, барів, магазинів, дискотек, парків, нежилих приміщень. Протягом 2013 року проведено 12 профілактичних рейдів спільно з працівниками правоохоронних органів, працівників відділу освіти, відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Між службою у справах дітей Андрушівської райдержадміністрації та групою кримінальної міліції у справах дітей Андрушівського РВ УМВС України в Житомирській області налагоджена співпраця та взємоінформування. Спільно проводиться індивідуально – профілактична робота з дітьми, що скоїли правопорушення.

Протягом 2013 року 2 неповнолітніх скоїли крадіжки (ст.185 Кримінального Кодексу України), справи перебувають у провадженні Андрушівського районного суду. Відносно ще 2 неповнолітніх кримінальне провадження закрито. З усіма дітьми та їх батьками проведено профілактичну роботу, кожен випадок розглядався на комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації.

Під час перевірки комісією вивчено виконання делегованих повноважень Гальчинської та Нехворощанської сільських рад в частині захисту прав дітей.

         При виконкомах зазначених рад створено громадські комісії у справах неповнолітніх ( далі Комісії). Рішеннями виконкому затверджено склад Комісії. Зазначені Комісії здійснюють свою діяльність та ведуть діловодство відповідно до Положення про громадську комісію у справах неповнолітніх. Члени Комісії приймають участь у проведенні профілактичних рейдів по місцях відпочинку молоді, обстежують умови утримання та виховання дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, вживають заходи щодо залучення до навчання підлітків, які систематично пропускають заняття в школі. Ведеться індивідуально-профілактична робота з дітьми та батьками.

         На території Гальчинської сільської ради на обліку перебуває 2 дитини, що опинились у складних життєвих обставинах, проживає 5 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 1 дитина проживає в прийомній сім’ї та 4 дитини перебувають під опікою.

На території Нехворощанської сільської ради проживає 1 дитина, що перебуває на обліку, як така, що опинилась в складних життєвих обставинах та 1 дитина, позбавлена батьківського піклування, яка проживає в сім’ї опікуна.

Завдяки налагодженій роботі посадових осіб та громадськості на території даних сільських рад відсутні діти, що скоїли правопорушення.

Постійна комісія рекомендує:

1. Інформацію голови Андрушівської районної ради Мельника О.В. взяти до відома.

2. Районній державній адміністрації:

2.1. Спільно з районним відділом УМВС здійснювати огляди громадських пунктів охорони порядку.

3. Службі у справах дітей Андрушівської райдержадміністрації  (Нечепа І.Т.):

3.1. Продовжувати практику проведення профілактичних рейдів „Діти вулиці”, „Вокзал”.

3.2. Проводити подальшу роботу в межах компетенції серед дітей з метою запобігання правопорушенням.

3.3. Активізувати перевірки громадських комісій у справах неповнолітніх при виконкомах селищної та сільських рад, з метою контролю за їх діяльністю, надання практичної та методичної допомоги, консультацій в частині дотримання законодавства щодо соціального захисту дітей та запобігання вчинення ними правопорушень.

4. Про хід виконання рекомендацій проінформувати постійну комісію до  1 грудня 2013 року.

 

 

 

Голова постійної комісії                                                      В.О. Прокопчук

        

 

 

Останнє оновлення: Вівторок, 04 червня 2013, 17:52

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr