Голова Верховної Ради України відвідав Житомирську область

3424У рамках візиту, що відбувся 8 листопада, Володимир Гройсман брав участь у засіданні круглого столу на тему: «Децентралізація - історія національного успіху» та відвідав об’єкти соціальної інфраструктури.

Засідання круглого столу відбувалося у конференц-залі Житомирського інституту медсестринства. Проблеми децентралізації, реформування місцевого самоврядування обговорювали Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, голова обласної ради Віталій Француз, голова Житомирської ОДА Сергій Машковський, перший заступник міського голови Житомира Сергій Сухомлин. У залі були присутні народні депутати України, керівники органів місцевого самоврядування, голови районних рад та райдержадміністрацій.

3424

У своєму зверненні до присутніх на засіданні круглого столу Голова Верховної Ради наголосив: «Реформа з децентралізації – це ключ до успіху України, і конституційні зміни необхідні, аби цей процес став незворотнім. Реформа потрібна тим людям, які нас обирають і яким ми служимо», - сказав керівник Парламенту, додавши, що основна мета реформи – побудувати ефективну систему врядування, яка поверне владу на місця, дозволить органам місцевого самоврядування якісно і відповідально виконувати свої функції і повноваження, а громадянам – впливати на владу, якій вони довірятимуть.

Голова Верховної Ради високо оцінив перші кроки у напрямку фінансової децентралізації, зазначивши, що з початку нинішнього року місцеві бюджети отримали 35 – 40% додаткових коштів, що дозволяє ефективно вирішувати питання щодо фінансування об’єктів інфраструктури і соціальної сфери.

«Ця реформа – ключ до успіху України. Треба зробити все, щоб повернути людям владу», - підкреслив Володимир Гройсман. У цьому контексті він висловив переконання, що Парламент ухвалить зміни до Конституції у частині децентралізації. «Якщо ми не змінимо систему, то скільки б «нових» не приходило, вони скоро стануть «старими», - наголосив Голова Верховної Ради, звертаючись до присутніх. – Я би дуже хотів, щоб ідея передати владу на місця стала тією ідеєю, яка нас об’єднає».

Прес-служба обласної ради

Останнє оновлення: Понеділок, 09 листопада 2015, 15:53

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr