Віталій Француз: Хочу побажати своїм наступникам, щоб вони працювали вже у децентралізованій владі

francuz111Незабаром будуть відомі остаточні результати виборів до місцевих рад, Житомирська обласна рада розпочне роботу в оновленому складі. В інтерв’ю для каналу «СК1» голова обласної ради Віталій Француз розповів про першочергові завдання новообраного депутатського корпусу.

«Важливо, щоб депутати розуміли, що і до них були розумні люди, насамперед депутати, які багато чого зробили в області. Хочу побажати мудрості у прийнятті рішень. Тому що завжди, коли обираються депутати, в них багато ентузіазму, мають багато планів, але одна справа кричати «ганьба» і «геть», а друга справа – творити добрі справи, знаючи, який бюджет, які проблеми, знаючи, що закон дозволяє, а що не дозволяє. Швидше сформувати керівні органи – президію, постійні комісії. Є певна специфіка роботи комісій. Якщо у постійну комісію входить 12-15 чоловік, кворум легше збирається. Чим менша кількість людей у комісії, тим проблематичніше із кворумом. Не потрібно забувати, що замість 112-ти депутатів у новій каденції буде лише 64. Отже, кількість депутатів у комісіях теж буде меншою. Було б дуже добре, щоб так, як і в цій каденції, на першій сесії були визначені всі посади, і вже буквально з першої сесії могли приймати правомірні рішення, сесія могла працювати. Тому що завершується рік, а підготовка бюджету області тільки почалася, бюджети районів і міст треба приймати. Тепер, оскільки децентралізація фінансів відбулась, то кивати, що в державі ще не прийнятий бюджет, не приходиться. Депутатам прийдеться одразу з коліс вникати. А за попередніми даними, багато буде нових депутатів», - розповів Віталій Француз.

«Хочу побажати своїм наступникам, щоб вони працювали вже у децентралізованій владі, - каже голова обласної ради, - тому що, на жаль, наші сподівання, що наша каденція застане децентралізацію, не справдилися. Є над чим працювати. До того ж на виборах 25 жовтня в області вже було обрано керівників дев’яти об’єднаних територіальних громад. У наступному році дуже велика відповідальність лежить і на керівниках цих громад, і на керівниках області, і на депутатах обласної ради, щоб ці громади почали розвиватися, щоб інші, які думають, об’єднуватися чим ні, побачили, що об’єднання дає плюс. Якщо об’єднані громади залишаться зі своїми проблемами сам-на-сам, то розмови про децентралізацію, на жаль, можуть залишитися розмовами».

Прес-служба обласної ради

Останнє оновлення: Четвер, 29 жовтня 2015, 15:27

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr