Обласна рада просить Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України впровадити адресну грошову допомогу окремим категоріям громадян

1432158665 pilgiЗвернення депутатів Житомирської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо впровадження адресної грошової допомоги окремим категоріям громадян, які мають право на пільговий проїзд міським та приміським транспортом, було прийняте рішенням 34 сесії 15 жовтня.

Депутатський корпус наголошує на проблемі, що існує протягом останніх років: фінансовий ресурс, який надходить з державного бюджету для реалізації державних соціальних гарантій, є недостатнім. «Видатки місцевих бюджетів на компенсацію витрат підприємствам-перевізникам за пільговий проїзд окремих категорій громадян здійснюються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з послуг зв’язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян. Обсяг зазначеної субвенції, передбаченої для бюджету області, без змін вже четвертий рік поспіль, починаючи з 2012 року, в сумі 51,8 млн. грн., забезпечує потребу не більше ніж 40 відсотків. Враховуючи зазначене, місцеві бюджети не мають можливості у повному обсязі розрахуватися з підприємствами, які надають пільгові послуги, в тому числі здійснюють безкоштовне перевезення пільгових категорій населення», - пишуть у зверненні депутати, вказуючи на три складові проблеми:

по-перше, чинним законодавством не визначені певні кількісні чи вартісні показники, в межах яких пільгові категорії громадян мають право користуватися безкоштовним проїздом у міському та приміському транспорті;

по-друге, відсутній фактичний облік пільгових перевезень;

по-третє, питання надання пільг визначено в десятках нормативно-правових актах, що призвело до того, що в області налічується 359 тис. громадян, які мають право на безкоштовний проїзд, а це 28,6 відсотка всього наявного населення.

«Отже, існуюча вже протягом декількох років проблема негативно впливає на економічний стан підприємств-перевізників та призводить, в окремих випадках, до скорочення виробництва. Враховуючи недостатність фінансового ресурсу, який надходить з державного бюджету для реалізації вказаних державних соціальних гарантій, та з метою вирішення зазначених проблем, вкотре просимо розглянути питання щодо внесення змін до діючого законодавства стосовно заміни неефективної існуючої системи надання пільг з проїзду на адресну грошову допомогу окремим категоріям громадян, які мають на це право», - резюмують депутати обласної ради. За їх дорученням текст звернення підписав голова обласної ради Віталій Француз.

Прес-служба обласної ради

Останнє оновлення: Понеділок, 26 жовтня 2015, 15:11

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr