Керівники області закликали владу на місцях посприяти проведенню виборів на належному рівні

narvib4Нарада з питання підготовки до місцевих виборів відбулася в обласній раді 21 жовтня. На неї були запрошені представники всіх районів та міст обласного значення, керівники обласного управління МВС, управління СБУ, управління ДСНС, ПАТ «Укртелеком», галузевих управлінь ОДА.

На початку зібрання до присутніх звернувся голова облдержадміністрації Сергій Машковський, який наголосив: «Сьогодні місцеві вибори – це одне з основних питань, яке хвилює наш народ, і ми повинні їх провести на високому рівні». Перший заступник голови ОДА Геннадій Дмитренко доповів про підготовку до виборів у зрізі всіх районів області, навів факти порушень, що були виявлені під час ревізійної перевірки.

narvib3

Зважаючи на наявність недоліків у підготовці до виборів, Сергій Машковський дав доручення правоохоронним органам – забезпечити безпеку громадян, охорону виборчих дільниць, загалом забезпечити демократичне волевиявлення громадян, управлінню СБУ – докласти зусиль для запобігання терористичним проявам під час виборчого процесу, управлінню ДСНС - забезпечити протипожежну та техногенну безпеку виборчих дільниць, керівнику управління освіти та науки ОДА - перевірити стан усіх навчальних закладів, у яких розміщуються дільничні та територіальні виборчі комісії, де потрібно, під акти забезпечити роботу комісій комп’ютерною технікою, керівнику управління охорони здоров’я – забезпечити всі виборчі дільниці аптечками, готовність всіх медичних закладів до цілодобового чергування та оперативного реагування, головам РДА та міським головам – негайно здійснити моніторинг дільниць, усунути недоліки.

narvib4

На завершення наради до керівників органів виконавчої та представницької влади у районах звернувся голова обласної ради Віталій Француз. Він зауважив, що підготовка до виборів більшою мірою залежить від тих, хто найближче до людей. У районах області це, передусім, - сільські голови. «Є вимога, що на кожній дільниці має бути Державний Прапор України. Якщо він є у сільській раді, у школі, то його не може не бути там, де проводитимуться вибори. Головне у виборчому процесі – це його завершення, коли починається підрахунок голосів, коли різні можуть бути випадки, - зазначив Віталій Француз. – Кожен має знати, що входить до його можливостей і обов’язків, аби вибори відбулися на належному рівні».

narvib2

Вимоги до матеріально-технічного забезпечення виборчих дільниць викладені у Постанові № 161 ЦВК від 10 серпня 2015 року «Про нормативні вимоги до приміщень територіальних і дільничних виборчих комісій з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ і приміщень для голосування, перелік та норми забезпечення цих комісій транспортними засобами, засобами зв’язку, обладнанням, інвентарем, оргтехнікою, іншими матеріальними цінностями, види робіт і послуг, які територіальні виборчі комісії можуть закуповувати за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України, чи коштів відповідного місцевого бюджету, виділених на підготовку і проведення місцевих виборів».

Прес-служба обласної ради

Останнє оновлення: Середа, 21 жовтня 2015, 17:38

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr