Руслан Годований про роботу обласних комунальних підприємств

RG1Після завершення роботи 34-ї сесії обласної ради відбувся брифінг її керівництва для ЗМІ. Зокрема, заступник голови ради Руслан Годований поінформував про результати діяльності у сфері управління комунальним майном.

«Ми майже в три рази збільшили прибуток від роботи комунальних підприємств. Сьогодні є два підприємства, які ми взяли збитковими і виправили ситуацію, вони йдуть на планову прибутковість. Інші збиткові підприємства ми ліквідували, оскільки вони були «дійною коровою» для обласного бюджету. Я хочу передати наступній каденції, щоб все-таки розглядали комунальні підприємства виключно, як такі, що повинні давати прибуток. Це не їх особисте майно, це не працевлаштування когось, це – прибуток», - наголосив Руслан Годований.

Заступник голови обласної ради розповів також про позитивні наслідки від переходу комунальних закладів на альтернативні газу джерела енергії. «Десь півроку мені особисто, знадобилося щоб переконати наші підшефні установи перейти на альтернативні джерела опалення. Дуже легко було натискати кнопку на газовому котлі – і все, тепло. Тяжко було замінювати котли, шукати дрова, вугілля, пелети. Сьогодні в обласному бюджеті залишилося майже 14 млн грн. заощаджених коштів. І найголовніше – кошти, які ми не витратили, не пішли в Російську Федерацію, на війну з нами. Ці кошти залишились тут. І я хотів би передати наступній сесії: треба і надалі, де можливо, відходити від газу, не фінансувати чужу країну, а давати заробляти своїй».

Руслан Годований зауважив і стосовно оформлення земельних ділянок комунальної власності. «Коли ми прийшли, жодної нормально оформленої земельної ділянки під установами обласної ради не було. Мене дивувало, як ми маємо нерухомість і не маємо актів на землю. На сьогодні оформлених ділянок вже 30. І я думаю, якщо все буде добре, ніхто цей процес не зупинить, всі оформлять свої земельні ділянки».

За інформацією управління майном виконавчого апарату обласної ради, лише за 9 місяців цього року від роботи комунальних підприємств до обласного бюджету перераховано податку на прибуток  4 млн 506 тис. грн. (що в 1,9 рази більше ніж за весь 2010 рік),  частини чистого прибутку 3 млн 36 тис. грн. (що в 6,5 рази більше ніж за весь 2010 рік).

Самостійно перейшли на альтернативні джерела палива 15 закладів спільної власності територіальних громад області (в тому числі 9 галузі освіти та 6 соціального захисту). Відтепер  щороку  з обласного бюджету буде витрачатися коштів на  14 млн грн. менше. На 5 млн м. куб. зменшиться щорічне споживання газу комунальними закладами.

Прес-служба обласної ради

Останнє оновлення: Четвер, 15 жовтня 2015, 20:49

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr