Депутати обласної ради звернулись до міських, селищних та сільських рад Житомирщини щодо заборони використання вибухівки «Ера»

eraЦе звернення було прийнято під час засідання 33 сесії обласної ради 10 вересня.

«Житомирська область відзначається великою кількістю об'єктів гірничо-добувної промисловості різної потужності та цільового використання.

При експлуатації кар’єрів, а саме: при проведенні вибухових робіт в атмосферне повітря, викидається значна кількість неорганічних речовин та продуктів розпаду вибухових речовин, які є забруднювачами довкілля та  несуть потенційну загрозу життю і здоров'ю людини, в тому числі і від використання при проведенні вибухових робіт емульсійної вибухівки марки «Ера», до складу якої входять компоненти твердого ракетного палива, що призводить до погіршення самопочуття та здоров’я людей,  збільшення кількості хвороб органів дихання та хронічних захворювань, а також  загибелі свійських тварин у районах, прилеглих до проведення вибухових робіт на об’єктах гірничодобувної промисловості Житомирської області», - йдеться у зверненні.

Враховуючи викладене, Житомирська обласна рада рекомендує міським, селищним та сільським радам, у межах повноважень, відповідно до п. 2 ч. б ст. 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянути та заборонити використання вибухівки марки «Ера» до вивчення питання впливу зазначеної речовини на стан навколишнього природного середовища та здоров’я людини.

Прес-служба обласної ради

Останнє оновлення: Четвер, 17 вересня 2015, 12:20

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr