Депутати обласної ради звернулися до Кабінету Міністрів України щодо вирішення проблем постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

maxresdefaultУ зверненні, прийнятому на засіданні 33-ї сесії, депутати сформулювали прохання до уряду стосовно забезпечення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

«Житомирщина належить до регіону, який найбільше постраждав від аварії на ЧАЕС. У даний час на її теренах проживає 277 тис. постраждалих, з яких 62 тисячі - діти, майже 8,5 тис. ліквідаторів, тобто кожний четвертий має статус громадянина, який постраждав внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Житомирська область залишилася єдиною в Україні, де до цього часу проживають люди в зоні безумовного (обов’язкового) відселення. Протягом останнього часу в області виник ряд серйозних проблем у медичній, освітній та соціальній галузях, які потребують негайного вирішення на державному рівні», - йдеться у зверненні.

Депутати звертають увагу урядовців на висновки медиків, які констатують, що стан здоров’я постраждалих громадян внаслідок аварії на ЧАЕС упродовж 1986-2015 років суттєво погіршився. Разом із тим, наявне медичне обладнання у лікувальних закладах області для раннього виявлення хвороб у постраждалих застаріле та потребує оновлення.Про складний стан соціального забезпечення постраждалих громадян області свідчать численні звернення громадських «чорнобильських» організацій.

У 2016 році відзначатимуться 30-ті роковини Чорнобильської трагедії. Напередодні трагічної і героїчної дати в житті нашої України та враховуючи вищезгадані проблеми, депутатський корпус звернувся з такими проханнями:

1. Посприяти у вирішенні питань підготовки звернень до Організації Об'єднаних Націй щодо визнання 2016 року – роком пам'яті жертв Чорнобильської трагедії та вшанування подвигу ліквідаторів, а також до Європарламенту – стосовно надання фінансової цільової допомоги Україні з метою ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та вирішення житлових, медичних, інших соціальних проблем постраждалої верстви населення.

2. Заснувати державну нагороду, яка вручатиметься учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1986 року.

3. Підготувати та внести на розгляд Верховної Ради України законодавчі пропозиції щодо відновлення базових норм Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", поліпшення пенсійного забезпечення евакуйованих, вдів і дітей-чорнобильців, солдат строкової служби, забезпечення житлом найбільш нужденних категорій постраждалих, покращення медичного забезпечення осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Прес-служба обласної ради

Останнє оновлення: Понеділок, 14 вересня 2015, 12:37

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr