Сутність місцевого самоврядування – це зворотній зв’язок із територіальними громадами

Про організацію роботи органів місцевого самоврядування щодо вирішення соціально-економічних проблем територіальних громад мали змогу поспілкуватись учасники виїзного засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради, яке відбулось у вівторок 22 лютого у місті Бердичеві.
У засіданні взяли участь голова обласної ради Йосип Запаловський, перший заступник голови обласної ради Володимир Арешонков, заступник голови обласної ради Михайло Чигир, голови районних та міських рад.
Засідання Координаційної ради проводилось на базі Бердичівської міської ради вирішили провести задля того, щоб керівники районів та міст мали змогу краще познайомитись з досвідом роботи міської ради, її структурних підрозділів щодо вирішення соціально-економічних проблем міської громади. Адже Бердичів на сьогодні у цьому плані є показовим містом, у якому багато позитивних напрацювань. І за словами міського голови міста Бердичева, він із задоволенням поділиться безцінним досвідом співпраці влади та громади. Адже сутність місцевого самоврядування – це зворотній зв’язок із територіальними громадами. Презентували досвід бердичівлян керівники управлінь та служб міської ради.
Під час засідання голова обласної ради Йосип Запаловський акцентував  увагу присутніх на таких важливих питаннях, як проведення українсько-польського форуму з питань місцевого самоврядування, засідання Правління асоціації місцевих і регіональних влад – складові визначення концепції реформування територіальної організації влади в Україні.
З приводу організації роботи органів місцевого самоврядування щодо вирішення соціально-економічних проблем територіальних громад Йосип Антонович зазначив: «Всі районні, міські ради з розумінням і відповідально віднеслись до пропозицій щодо широкого залучення депутатського корпусу до вирішення проблем територіальних громад».
Хоча, - наголосив голова ради, -  не так оперативно і з розумінням поставились до цього питання фракції обласної ради.
«Ми будемо разом з Вами проводити цю роботу і по залученню депутатів сільських та селищних рад. Це кропітка робота ,але її треба провести, і я хочу щоб Ви підтримали це»,- звернувся до присутніх Й. Запаловський.
Було також обговорено виконання вимог Закону України "Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування", який нещодавно вступив у дію.
Цим законом передбачено якнайшвидше приведення регуляторних актів, прийнятих  органами та посадовими особами місцевого самоврядування, у відповідність із принципами державної регуляторної політики, визначеними у статті 4 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері  господарської діяльності".
В обласній раді ця робота розпочата, проведено 2 засідання комісії та опрацьовано всі регуляторні акти обласної радиЙосип Запаловський закликав голів райрад та міських голів, аби ті довели  до логічного завершення цю роботу і в себе.
Після більш ніж трьохгодинного засідання, учасники Координаційної ради відвідали центр Жінки, будівництво фільтрувальної станції та побували у Кляшторі Босих Кармелітів.

Наступне виїзне засідання планується провести у м. Новоград-Волинському.

 


Останнє оновлення: П'ятниця, 10 серпня 2012, 14:16

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr